Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Ledekből hangfalra teljesítmén...

Ledekből hangfalra teljesítmény jelzőt?

Figyelt kérdés

Valami últra primitív megoldást tudtok hogy olyat akarok amint eléri a 7V ot a hangfalamra kapcsolt jel akkor a led kigyulladjon de alatta ne vagy csak nagyon hirtelen nyisson.


Végeredményben a zene jele is táplálhatná a ledet de a lényeg csak az volna hogy a hangfalba érkező jelet nem szabad elrontania ennek a párhuzamosan kapcsolt elektronikának .



2014. dec. 23. 01:59
 1/8 DJ Loki válasza:
Lehet!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
2014. dec. 23. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Zener dióda, előtétellenállás és led. Nagyon primitív, de működik és nem rontja el a témát, több száz ohm nem sok vizet zavar.
2014. dec. 23. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Igen de hogy állítom be hogy 7v nál kezdjen világítani de 8 fölött már ne menjen rá plusz áram mert akkor a led ég ki , ugye az erősítők 15 20 v ig is felcsavarhatók ez a baj.
2014. dec. 23. 14:29
 4/8 anonim ***** válasza:

ha sikerül jó ellenállást találnod, baromi jó fényeffektek jönnek le...

szerintem húsz voltra számított előtétet tegyél, nem ér meglepi..

2014. dec. 24. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ahogy az előttem levő mondta. 20 V-nál érje el a teljes fényerőt, úgy méretezd az ellenállást!

Az, hogy mekkora áramnál kezd el láthatóan világítani, meg hogy mekkora áramtól megy tönkre, az két nagyon különböző dolog. Igen, kicsit villódzani fog, de a célnak megfelel!


Én is csináltam ilyet, nem nagy kunszt.

2014. dec. 24. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

ja de nekem az kell hogy 7V nál már villogjon mivel a hangfalam ahogy tudtam mérni itt kezd el clippelődni .


Van egy kék ledem ami kb 3,3V on megy tehát ha 7V nál éri el ezt akkor 8V nál már 4,3V esik rajta aztán gyorsan kiég . ez a bajom

2014. dec. 24. 20:37
 7/8 anonim ***** válasza:

Az a "bajod" hogy nem értesz eléggé a Zener diódához meg a LEDhez... Már ezzel nem akarlak megbántani. Érdemes utánanézned, hogy ezek hogy működnek és hogy milyen a karakterisztikájuk (hírből sem lineáris) és hogyan kell méretezni.


Kellemes ünnepeket!!

2014. dec. 24. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Mivel mérted a 7 Voltot? Mert 8 Ohmos hangfalnál az kevesebb, mint 1 (!!) Watt... :D Persze ha multiméterrel méred, akkor időben kiátlagolt eredményt kapsz. És persze úgy már jóval gorombább lehet ez "átlag 1 Watt". Ha a gyakorlati oldalát nézem, (akkor azon felül, hogy nem áramerősségben gondolkodsz és nem veszed figyelembe a LED karakterisztikáját) némi gyakorlattal elegendő lenne az hogy jelen vagy és kritikus füllel hallod a dolgokat, az bőven elég lenne a klippelés megszüntetésére és a hangsugárzó védelmére!
2014. dec. 24. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!