Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » PC -> Monitor inaktivitás...

PC -> Monitor inaktivitás majd PC inaktivitás. Videókártya vs Táp. Tudnátok nyomozni egy kicsit velem?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A következő jelenségek sorozata zajlik a számítógépem esetében egy jó hónapja. Először is gondoltam egyet, és rádugtam HDMI csatival a gépemre a TV-m képernyőjét a kényelem kedvéért. Viszont ennek hatására egyszerűen azt jelezte az LG !fő! monitorom, hogy márpedig ő mostantól nem érzékel semmilyen bemenetet és hirtelen lett egy sötét képernyőm és villogó monitor led, a TV pedig egyáltalán nem reagált. Tehát 2 képernyő helyett lett 0.. :) (Hozzáteszem, hogy a TV-men be volt dugva az antenna, ha számítana.)


Rendben, tehát valószínű nem tetszett a videókártyámnak, vagy magának a tápnak a dolog, ezért csődöt mondott. Azt pedig mondanom se kell hogy a TV-t azonnal kihúztam mielőtt nagyobb baj lenne.

További tesztek alapján: Amikor kiveszem a videókártyát a masinából, akkor rendesen megy, viszont amikor rá van csatlakozva, akkor néha nem hogy a monitor de MAGA A GÉP se indul el. (Egy pillanatra beindul aztán nyekk, leáll.)


Kipróbáltam egy másik tápkábellel de úgy se indult el a gép videókártyával, anélkül viszont igen, tehát ugyanaz.


Két lehetőség van:

-Vagy maga VEDÓKÁRTYA hibásodott meg a HDMI akció során egy esetleges túlfeszültség miatt

-Vagy egyszerűen a TÁP nem bírja el a videókártyát és ehhez kellett a HDMI-s attrakció hogy kiderüljön.


Jelenleg nincs több gépem hogy teszteljek. Szeretném a véleményeteket kérni. (Bármilyen ötlet jól jön. Köszi.)



2014. dec. 23. 13:48
 1/2 A kérdező kommentje:

Félreírtam:

-Vagy maga "VIDEÓKÁRTYA" hibásodott meg

2014. dec. 23. 13:54
 2/2 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

Minimum ezek pontos és teljes típusa kel hogy kiindulhasunk

Táp, vga, cpu

Két megjelenìtöd

2014. dec. 23. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!