Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Hogy tudok tetszőleges NAND...

Hogy tudok tetszőleges NAND kapus kapcsolást két bemenetű NAND kapus kapcsolássá alakítani?

Figyelt kérdés
Vizsgára készülök, az interneten nem találtam választ, így már csak bennetek bízhatok. Az egyik feladat pont ilyen lesz. Nagyon megköszönök minden segítséget :) Nos?

2014. dec. 29. 21:20
1 2
 1/11 Szirty ***** válasza:

Nem pontos a kérdésed.

Mit jelent az hogy két bemenetű NAND kapus kapcsolás?


Tehát van egy kapcsolásod, ami tetszőleges számú tetszőleges bemenetszámú NAND kapuból épül fel.


Ezt kellene úgy átalakítani, amiben tetszőleges számú, de csak két bemenetű NAND kapuk vannak és ugyanaz legyen az áramkör működése?

2014. dec. 30. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Itt van, hogy kell NAND kapuval és, vagy, illetve tagadást létrehozni:

[link]

Logikus, hogy ha van mondjuk 4 kapud, amit és kapcsolatba kell raknod, akkor 2-esével csinálsz belőlük egy és kapcsolatot, majd ebből a kettőből még egy és kapuzással a végleges verziót. Vagy kapcsolattal értelem szerűen ugyan így.

2014. dec. 30. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Szirty ***** válasza:

#2!

Úgy érzed értetted a kérdést?

Mindkét kapcsolásban csak NAND kapuk vannak. A forrás és a cél áramkörben is!

2014. dec. 30. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Igen, és most ezzel mit akarsz mondani? :D ...
2014. dec. 30. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Azért mert te nem tudsz felfogni egy primitíve egyszerű kérdést, más még adhat segítséget...
2014. dec. 30. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Szirty ***** válasza:

Értem.

Tehát úgy érzed :D

2014. dec. 30. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
És honnan is tudod, hogy milyenek lesznek a feladatok?
2014. dec. 30. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Szirty ***** válasza:

Ki mondta hogy tudom, vagy tudni vélem?


Ott a kérdés fent, arra kell válaszolni nem arra amit a kérdező gondolt miközben leírta! :-)

2014. dec. 31. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Valóban nem pontos a kérdés megfogalmazása, szerintem mindenki észrevette első olvasásra. De ne legyünk már ennyire kötekedősek, nyilván te is érted mit akart kérdezni. Válaszolj neki, azért vagyunk itt, hogy segítsünk egymásnak. Ha kötekedni akarsz, nyugodtan csináld, de nem érsz el vele semmit.
2014. dec. 31. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Szirty ***** válasza:

Nem, nem értem! Megkértem, hogy pontosítsa a kérdését.

Nem tette meg. De most már én vagyok az oka?


Én pontos választ szeretnék adni, amihez pontos információk kellenek (pontos kérdés).

2014. dec. 31. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!