Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Mi a neve annak a nagy elem/ak...

Mi a neve annak a nagy elem/akkus/ lámpának amit az amerikai filmekben szoktak mutatni . Én FBI lámpának hívom mert az X-aktákban mindig azt vitték magukkal . De látható a godzillában is meg egy csomó amicsi filmben . Esetleg tudnátok a gyártó nevét?

Figyelt kérdés

Kinézetre kb. egy tégla méretű akksi van az alsó részén és a lámparésze az olyan kb 2O centi átmérőjű lehet . Látni rajta még a töltéshez használatos kábelt is . Sajna nem találtam képet róla a neten hogy belinkeljem . De ha a filmekben megnézitek akkor tuti látni fogjátok hogy mire is gondolok .


Köszönöm a válaszokat és a segítséget !



2015. jan. 4. 10:53
 1/9 anonim ***** válasza:

Hát édesöcsém, esetleg megpróbálhatod azzal, amire eddig is rájöttél:

[link]

2015. jan. 4. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Vannak borsos áron is.


[link]

2015. jan. 4. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszi .

Ehhez hasonló [link] csak kerek a lencséje és csak fekete színben mutatják . A filmekből kiindulva nem egy mai gyártmány lehet . X-akták 1995-

2015. jan. 4. 11:55
 4/9 anonim válasza:

Ilyesmire gondolsz?

[link]

2015. jan. 25. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
igen igen igen ő az :) esetleg ismered is magát a lámpát ? használtál olyat ?
2015. jan. 26. 18:29
 6/9 anonim válasza:

Ezeket kézi keresőlámpának hívják, elég sok fajta létezik belőle, ez az egyik fajtája.A tűzoltóság, a katasztrófavédelem és a honvédség is használ ilyeneket.A képen konkrétan egy Maxabeam márkájú látható, de gyárt hasonlót a Peli,Varta, Ansmann stb.A Maxabeam a maga idejében elég jónak számított, de drága is volt a 2000 dollár körüli árával.Manapság már 10.000 forintért lehet szinte jobbat venni, mondhatni eléggé elavultak, de mégis használják őket ,mert megbízhatóak. Itt van róla még néhány kép:

[link]

2015. jan. 31. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

köszi a képeket meg a linket !


Nem is gondoltam volna hogy elavult már , nekem kb 9 éve van maglite lámpám 5 elemes , vettem bele halogén izzót is . Duracell elemmel használom .


ezek szerint ez is már egy elavult lámpa ?

2015. febr. 1. 16:31
 8/9 anonim válasza:
Manapság a Maglite-t is igen szidják, mérete és fényereje miatt.Igaz, hogy kibír egy atomtámadást is, de nem is számít túl modernnek.Amúgy nekem is van Maglite-on, de a négyezer forintos kíni ledes lámpámnak nagyobb fénye van, és zsebben elfér.Egyszóval igen, ezek is kezdenek elavulni.
2015. febr. 1. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Megtaláltam konkrétan milyen lámpákat használnak a magyar tűzoltók, hasonlók, mint a Maxabeam:


[link]

2015. febr. 21. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!