Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Fizika: ha egy párhuzamosan...

Lencsiii19 kérdése:

Fizika: ha egy párhuzamosan kapcsolt áramkörhöz még több izzót kapcsolunk be, akkor miért lesz kisebb az ellenállás?

Figyelt kérdés

2015. jan. 9. 16:29
 1/7 anonim ***** válasza:

Mert soros kötésnél megnő az ellenállás, párhuzamosnál pedig csökken!


[link]

2015. jan. 9. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
köszi, de pontosabban miért?
2015. jan. 9. 16:46
 3/7 A kérdező kommentje:
a keresztmetszet miatt?
2015. jan. 9. 16:47
 4/7 anonim ***** válasza:
Azért, mert (két azonos fogyasztónál) kétszer annyi áram tud folyni azonos feszültségen, mert két fogyasztón is keresztül tud folyni. Jó, ez nagyon le van egyszerűsítve, de ez a lényege.
2015. jan. 9. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Tudnám miért töröm magam, ha még el se olvasod amit linkeltem! Ennyire hosszú lenne az a pár sor?


"Tehát ha a két ellenállásnak csak két mérőpontja van, ahol

feszültséget mérhetünk, ez azt jelenti, hogy ugyanakkora feszültség esik

mindkét ellenálláson. Azonban az áramnak már két útja is van, ahol haladhat,

így az áramerősség eloszlik a két ellenálláson."

2015. jan. 9. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én kérek elnézést a válaszomért. De mit gondolsz, aki google-ben nem képes keresni, az elolvassa a linkelt oldalt?
2015. jan. 10. 03:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Ne haragudj Harkonnen, csak nekem nem is írt ki semmilyen linket amikor elsőnek láttam, bocsi ;) + köszönöm mindenkitől a hasznos és kevésbé hasznos válaszokat!
2015. jan. 12. 17:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!