Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » PayPallal, Steam fizetéssel...

PayPallal, Steam fizetéssel kapcsolatban szeretnék segítséget kérni. Van tapasztalatotok?

Figyelt kérdés
OTP-s MasterCard bankkártyánk van, Steam-en szeretnék játékot venni, de ugye fel kell legalább 5€-t töltenem. Apa nem szeretné megadni a bankkártyaszámot, nehogy levegyenek plusz pénzt. Akkor néztem ezt a PayPalt, de ott is látta, hogy meg kell adni a bankkártyaszámot. Csakis olyanban vannak benne a szüleim ahol utalni kell, de ugye, hogy ilyen "privát" információkat, mint a bankkártyaszámot ne adják meg. Sajnos nincs ötletem. Láttam olyat, hogy PayPalon nem szükséges megadni a bankkártyaszámodat, hanem valahogy utalni is lehet az 'accountodra', de hogyan? Előre is köszönöm Mindenki segítségét!

2015. jan. 9. 19:51
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

A bankkártya adatokat meg kell adni. Egyébként a paypal nagyon biztonságos, évek óta használom és soha semmilyen visszaélés nem történt.


Persze apukád is megértem, hogy nem akarja megadni a kártyaadatokat. Esetleg egy köztes megoldás lehet, ha csináltok egy junior számlát neked kártyával. Aztán te adod meg a kártyád adatait paypalon.


A másik lehetőség, valakinek, akiben megbíztok, és van paypal számlája elutaljátok a pénzt/odaadjátok neki, és Ő küldi el neked paypalon.

2015. jan. 10. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Van egy olyan lehetőség, hogy a Top-Up menüpontnál fel lehet tölteni pénzt az accountra. Le van írva a számlaszám, a TransferID illetve a "kezdeményezett neve". Gondolom az Internetbankon keresztül lehet belföldi forint átutalással pénzt küldeni az accountra, úgy, hogy semmilyen bankkártyaadatot nem adok meg.
2015. jan. 10. 09:53
 3/15 anonim ***** válasza:

Lehet utalni. Csinálj egy Paypal-t és le fogja írni hogy kell. Depositnál kiválasztod mennyit akarsz, milyen módon akarod rárakni a számládra és írja a lépéseket. Arra számíts hogy 3-4 napot is várni kell hogy a Paypal hitelesítse az utalást. Kb. annyi hogy kapni fogsz egy számot ahova utalni kell megadott paraméterekkel (megjegyzésbe email vagy hasonló hogy tudják azonosítani)


Csak 1 tipp:

(én régen (~12éve) így oldottam meg)

Ugye ekkoriban 24 év alatt nem lehetett senkinek se olyan kártyája amivel interneten lehet fizetni legalábbis az én bankomnál nem volt csak egy füzetszerű valami amibe vezették a pénzmozgást (kártya se volt, mivel az is 16 vagy 18 éves kortól volt). És szüleim ugyan úgy nem akartak adatokat megadni, úgy döntöttek hogy csinálnak egy új számlát a saját nevükre, de 10000Ft-nál sose lesz rajta több pénz így ha ellopják (Ami soha nem történt meg) akkor se visznek el ennél többet. Persze függ hogy mire használod, én egy játék előfizetését fizettem róla Runescape volt a neve és volt ingyenes meg fizetős account, ingyenessel mindent megcsináltam így kellemetlen lett volna a számomra (akkoriban 7-14) napokat várni egy-egy átutalásra. Ha ezt a módot választod akkor arra kell figyelni hogy ne lehessen többet levenni mint amennyi rajta van (ne hitelkártya legyen) és hogy ennek van egy éves díja mint minden kártyának. Cserébe az utalások azonnal fognak történni.

2015. jan. 10. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
*előző vagyok látom már más is ajánlotta a bankkártya készítést, amikor kezdtem írni még nem láttam*
2015. jan. 10. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Apa benne van a PayPal-os dolgokba! PayPalra hogyan lehet pénzt utalni?


Beneficiary name BofA re: PAYPAL PTE LTD


Itt ezt hogyan kell beírni a kezdeményezett nevéhez az Online Banknál?

Van olyan, hogy a névnek meg kell egyeznie, hogy sikerüljön az utalás, de hogyan, mit nézzek?

Mikorra érkezik meg a pénz a Paypalra?

2015. jan. 10. 13:02
 6/15 anonim ***** válasza:
Ha apukádnak van Paypal-ja, és azon pénz, vagy hozzárendelt bankkártyája, akkor nem nehéz. Steamen keresztül egyszerűen elindítjátok a pénztárca feltöltését (p 5€), és utána fizetés módjánál kiválasztjátok a paypal-os fizetést, ott kell beírni apukád paypal email címét, (persze kell majd a jelszava is), ellenőrzés után szinte azonnal rajta is lesz az 5€, és kész.
2015. jan. 10. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Nincs rajta még pénz, ezért is az a kérdésem, hogy hogy lehet rá utalni. Többi utána menne már.
2015. jan. 10. 16:16
 8/15 anonim ***** válasza:

Top up menüpontra mész, ott top up account (instantly), aztán bejelentkezés, és lesz egy menü, hogy bankutalás indítása, itt kiválasztod a bankot, 850 és 565000Ft között egy tetszőleges összeget beírsz, és a továbbra kattintasz. Itt minden információt közöl a bankutaláshoz, és utána lehet utalni a bankfiókból, vagy E-bankból.


De ha a kártyáját esetleg hozzárendelte a paypal-hoz, akkor úgy is lehet fizetni, hogy az acc-on nincs feltöltve pénz, hanem a kártyát használja. Ez meg olyan lesz, mint ha egy mezei boltban fizetne kártyával.

2015. jan. 10. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

ikerült, megérkezett a pénz a PayPalra Tempó számláról. Ebben az esetben, ha a Steam-re szeretnék 5€-t, akkor a PayPalon lévő pár ezer Ft-ot automatikusan átváltja, vagy nem? :( Vagy a Paypalon belül át lehet váltani?


Fél óra alatt megérkezett az átutalás, Azthittem 3-4 nap is lesz.

2015. jan. 12. 09:57
 10/15 anonim ***** válasza:
Automatikusan átváltja a paypal, de ha nagyon akarod, át is válthatod egyben.
2015. jan. 12. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!