Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Mi szükséges egy gauss gunhoz...

Mi szükséges egy gauss gunhoz amit egy kondenzátor lát el táppal?

Figyelt kérdés

Elektrotechnikusként tanulok középiskolában , de ez nekem még magas . Úgy gondoltam ,hogy egy akkumulátorról feltranszformálom a feszültséget és feltöltőm vele a kondenzátort és azt vezetem bele az elektromágnesbe . Valaki eltudná mondani mennyire rossz vagy jó az elképzelés és tudna nekem csinálni egy kapcsolásirajzot ?

Köszönöm



2015. jan. 11. 15:22
 1/1 anonim ***** válasza:
Hát van gond. Az akkumulátorról egyenáram jön le, azt nem tudod sehova sem transzformálni, kell közé legalább egy inverter. Aztán ja, kell valami ordas mocskos nagy kondenzátor, amit nagy nehezen teletömködsz, a lényeg az, hogy nem csak feszültség kell neki, hanem főleg nagy áram, mert az gerjeszti a mágneses teret, és az fogja a lövedékedet kiröpíteni. [link]
2015. jan. 12. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!