Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Csengőhöz/csengőtrafóhoz...

Csengőhöz/csengőtrafóhoz szeretnék hozzákapcsolni 230v-os izzórendszert, mely villogna jelzésre. Hallássérült vagyok, ezért lenne szükséges emme jelzésre. Hogyan lehetséges ez megoldani?

Figyelt kérdés

Tudom,hogy kell hozzá időrelé is (impulzus relé nem jó,mert csak addig húz,míg nyomják) de idő relé mellé kéne még valami,ami villogjanak sorban kötött lámpák...

12v-s a csengőtrafó...

Nem vagyok profi szerelő,de próbálkoznék!

Nem tudom,hogy ez jó-e hozzá?

Vagy olcsóbb,de praktikusabb megoldás is jöhet!



2015. jan. 12. 21:49
 1/2 anonim ***** válasza:

itt találsz: [link]

(lefele görgetve az oldalt többet is)

kell hozzá még egy egyenirányító híd (DC feszültséggel működik a panel, a csengő tr. pedig AC feszültséget ad!) ezen kívül, ha 230V~ feszültségű izzót akarsz villogtatni, kell hozzá még 1 megfelelő behúzófeszültségű relé, ami a hálózati feszültséget szaggatja a vezérlésnek megfelelően!

2015. jan. 13. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Nem jó a megoldásod,sajnos... egyrészt 100w-os e27-es ízzóval/izzósorozattal szeretném megoldani a jelzést...

azt jobban észreveszem felkapcsolt villanynál is.

csak eddig nem találtam olyan panelt/relét/technológiai megoldást,mely villogjon az égő...

2015. jan. 14. 12:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!