Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Van egy kínai, elvileg 5mW-os...

Van egy kínai, elvileg 5mW-os lézer pointerem, de még este sem igen látszodik a lézernyaláb. Ez a lézer nagyjából 500 ft volt. Mennyibe kerül egy olyan aminek látszodik a nyaláb, és hány wattosat nézek?

Figyelt kérdés
2015. jan. 23. 17:42
 1/8 anonim ***** válasza:
Hát szerintem minimum 0,5W-osat keress, de elég drágák. Nekem 2 wattos van és akciósan 15 ezer volt, de ez már túl erős, simán elégeti a papírt, gumit, stb.
2015. jan. 23. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nem akarok olyan nagyon erőset, mert veszélyesnek gondolom, és ennyi pénzt nem adnék ki rá. Nekem annyi kéne hogy tudjak vele néha napján szórakozni
2015. jan. 23. 17:48
 3/8 anonim ***** válasza:
Ami nem kínai, de tényleg 5mW-os, az jó is lesz.
2015. jan. 23. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ebayről rendeltem 2500Ft volt, ingyenes kiszállítás. Egy hónapot kellett vele várnom, viszont még szobában, fénynél is látszódik a csík, este pedig több száz méteren keresztül, ködnek sem kell lennie. Ja, és gyufát is gyújtottam meg vele. Iszonyat durva :D


Pontosan ezt rendeltem.

[link]


Aksit nem küld ugyan hozzá, de 18650-es aksikat elég sok helyen lehet kapni.


Tehát itt egy válasz első kézből. Nem, nem átverés, igen, k**va erős, igen, meglehet vele gyújtani gyufát is, ha jól fókuszál az ember. Viszont nem játékszer, súlyos látási sérüléseket lehet vele szerezni.

2015. jan. 23. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ha este is alig látni, akkor az nincs 5 mW. Igazából a sok ellenőrizetlen kínai cuccra összevissza rácimkéznek bármit.
2015. jan. 23. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Mármint a lézer este elég jól látszodik, de csak olyan 200 méterre viszi el, viszont a nyaláb csak ködben látszodik.
2015. jan. 24. 08:26
 7/8 anonim ***** válasza:
Ahhoz, hogy a levegőben lévő porszemeken szóródva lássad magát a nyalábot is, inkább zöld (vagy kék) szín kéne, és legalább 50 mW teljesítmény. Természetesen ahhoz is legalább ekkora teljesítmény kell, hogy egy több mint 200 méterre lévő pontot megvilágítva lásd a feléd visszaszóródó fényt. De én jó szívvel nem világítanék ennél messzebb, hacsak nem lehetek benne 100%-ig biztos, hogy senki szemébe nem világítok bele még véletlenül sem, ugyanis 50 mW direktben már azonnal tönkreteszi a retina érintett részét, nem védi meg az illetőt a pislogási reflexe.
2015. jan. 24. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
vaterán van 4200ft-ért(szállitással együtt). a kulcsszó:zöld lézer pointer. viszont ne szedd szét, mert tönkre megy.a töltőhöz kell földeletlen átalakító.ez 10000mw-os,ha sokáig világítasz a kezedre forró,de nem éget át semmit
2020. dec. 29. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!