Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Egy 10W-os gitárerősítő...

Egy 10W-os gitárerősítő milyen hangos? Most akarok venni Las paul, Epiphone tipúsú gitárt csak nem tudom hogy hány W-os erősítő lenne jó. Egy 10w-os epiphone erősítő (vagy akármilyen márkájú erősítő) kb mennyi teret hangosít be? (négyzetméter)

Figyelt kérdés
2015. jan. 25. 15:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Az attól függ, milyen. Csövesből az már elég hangos tud lenni, de tranzisztorosból az elég karcsú, szobában gyakorláshoz jó kb, de egy dob mellett egyáltalán nem is hallatszik.
2015. jan. 25. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Én nem tudom hogy csöves e mert én most tanulmányozom még az elektromos cuccokat, eddig sima gitáron játszottam de ezek vannak felírva az erősítőre: equalizer:2 db 1 volumen tekerő, kábelcsatlakozó meg van valami alix in és phones csatlakozó rajta és epiphone márkájú, ez jó lenne ilyen kissebb fellépésekre? Kb ugy hány négyzetmétert hangosítana be egy dobbal és egy basszussal gitárral együtt?
2015. jan. 25. 17:44
 3/11 anonim ***** válasza:
Az semennyit.
2015. jan. 26. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:

Ahhoz hogy felléphes legalább 50 wattos erősítőre lenne szükséged tudni illik az kétszer olyan hangos mint az 10 wattos.

Kisebb koncertekre az elég, de ha nagyobb akkor oda már egy 100 vagy 200 wattos erősítőfej és pár darab néhány 100 wattos vagy annál több fejláda sem szükséges.

2015. jan. 26. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
A 10-30 Wattos erősítők otthoni gyakorláshoz vagy a stúdió felvételhez valóak.
2015. jan. 26. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:

Javítok:

"sem szükséges"

helyett

Nem ártana.

és ezt a tranzisztorosra értettem, csöveset nem használok.

de az igaz hogy jóval hangosabb.

2015. jan. 26. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
köszönöm! Most találtam egy Epiphone Les Paul Special 2 típúsú gitárt hevederrel,tokkal,kábellel és egy 10wattos epiphone erősítővel 45ezerért, szerintetek megéri?
2015. jan. 26. 14:41
 8/11 anonim válasza:

A gitár az gyakorlásra tökéletes. Az erősítőről nem tudok mit mondani mivel nem mutattál semmi információt róla.

de annyi biztos hogy akkor ez egy gitárkombó erősítő lesz ami otthonra pont tökéletes.


Egy linket mutathatnál hogyan is néz ki ez a gitár szett.

2015. jan. 27. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Egy 10 wattossal simán meg lehet őrjíteni a családod, és tömbházban a szomszédokat is.


Zenekarban viszont elveszik.

2015. jan. 27. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
[link] - köszi a válaszokat :)
2015. jan. 28. 15:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!