Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Miért nincsen forró vizünk,...

Miért nincsen forró vizünk, kazánnak mi baja lehet?

Figyelt kérdés

A víz általában csak 45 fokig melegszik fel, de van amikor jó forró vizet ad. Kazánszerelő egy váltó szelepről beszélt, és a motorról ami leégett, és nem nyomja ki a pöcköt, ami átváltaná a szelepet. Lényeg az, hogy megkértem, hogy szedje szét nekem azt a motort, én meg megcsináltam, és kijött a pöcök, éreztem, hogy jár a motor. A motorét 10 ezret kért volna el, a szelepért meg 20 ezret. Nem vagyok én abban olyan biztos, hogy ilyen drága baja lenne a kazánnak, mikor van meleg vizünk, sőt forró is, néhány alkalom kivételével.... Szóval felhívtam a szerelőt, és mondtam neki, hogy nem kell a motor. Pénteken jön, jó volna tudni, hogy tényleg a szelepet kell-e kicserélni, mielőtt lehúz minket 20 ezerrel. Tudni illik, a szomszédtól kellett kölcsön kérnünk, annyira nem állunk jól anyagilag.

Válaszokat köszönöm!



2015. jan. 27. 15:08
 1/4 anonim válasza:
Mi honnan a bánatból tudjuk, hogy a Te kazánodnak mi baja? Milyen gyártmányú? Nyílt vagy zárt égésterű? Hány éves? Gázkazán? Elektromos? Kombi? Cirkó? Hány kilowattos? Kondenzációs? Hőcserélős? Jobb lenne, ha bíznál a kazánszerelőben, vagy kérj meg egy másik szerelőt is, hogy nézze meg, ha eltérő véleményt mond, akkor gyanakodhatsz, ha hasonlót, akkor sajnos annyiba kerül, amennyibe.
2015. jan. 27. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Elektromos 5 éves kazán. Sajnos a legtöbb szerelő könnyen átvágja azt, aki nem ért hozzá, mint pl az autószerelők is. Hiszen ebből keresik ők is kenyerüket. Talán ez egy általános probléma lehet, amit egy kazánszerelő tud, vagy egy szakavatott ember, esetleg aki már járt így a kazánjával. Gondoltam erre is, hogy hívunk egy másik kazánszerelőt is.
2015. jan. 27. 15:21
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem inkább gáz kazán?
2015. jan. 27. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

"Sajnos a legtöbb szerelő könnyen átvágja azt, aki nem ért hozzá, mint pl az autószerelők is"


A kazánokról fingom sincs, de MO-n rengeted a büdös tróger "szakember" aki habozás nélkül átkúúr, ennyiből jogos az aggodalmad. Nézz be lakásfelújítós meg hasonló szakfórumokra indexen, prohardveren és ott is kérdezgess. Meg egyáltalán könyökölj rá az információ begyújtésre, alkatrészárak, stb.


(itt a gyk-n is egyszer bizonygatták nekem, hogy teljesen jogos és reális egy konnektorcserére 25-30 ezer Ft-t kérni, szóval nincsenek is olyan kevesen az ilyen trógerek)

2015. jan. 28. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!