Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Mi a frász fogyaszthat a...

Mi a frász fogyaszthat a lakásban ennyi áramot?

Figyelt kérdés

Megrökönyödtem, mert megjött az éves leolvasás utáni elszámoló, és eddig is havi 6500,- Ft-ot fizettem, de most még rátettek 23 ezret, mert állítólag ennyivel több volt a fogyasztásom.


Na de amit nem értek:


-a lakásban nincs mosógép

-nincs villanytűzhely

-a nagy számítógépet direkt ezért nem használom, csak a laptop megy (igaz az kb napi 20 órában)

-nincs bojler, egy sima panellakásról van szó.


Azaz semmi nagy fogyasztásról nem tudok, hát az eszem megáll, de még fagyasztóm sincs, hát most mi az isten zabálhatja ennyire az áramot? A TV? Még a sima hűtőt is húzzam ki?


Mert kizárásos alapon már csak ez a kettő marad ...


szerintetek?



2015. febr. 2. 11:17
1 2
 1/16 anonim válasza:
75%
Lehet, hogy a szomszédok lopják az áramot.
2015. febr. 2. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Milyen típusú a tv-d? Mert ha plazma, akkor az baromi sokat fogyaszt.

Milyen a fűtésed?

Miről jön a melegvíz?

Vasalót, mikrót, hajszárítót milyen gyakran használsz? Feltéve, ha használsz ilyesmit :)

Azért a 23000 ft éves szinten van a túlfogyasztásod tekintetében, vagyis havonta alig 2000 ft, lehet, ennyi volt az áremelés...

2015. febr. 2. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Valami gond lehet. Nézesd meg a rendszert. Illetve először a laptopot, mert az megy majdnem egész nap, talán azzal van valami.

Nálam sincs semmi különös, hűtő, mosógép, laptop, igaz nem 20 órában, villanytűzhely. Havonta kb. 4000 Ft-ot fizettem és elszámoláskor lejjebb vették kb. 3000 Ft-ra, mert még annyi fogyasztás sem volt.

2015. febr. 2. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Le kapcsolsz mindent és megnėzed hogy áll-e a villany óra. Hanem akkor tüzetesen átvizsgálni mindent.
2015. febr. 2. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Jaj, most nézem, hogy a laptopod egész nap megy, bakker, hát az napi kb. 100 ft-nyi áram, számold ki...

Innen vettem az infót:


http://www.gyakorikerdesek.hu/tudomanyok__alkalmazott-tudoma..


3-as voltam.

2015. febr. 2. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Bocs, kettes voltam :)
2015. febr. 2. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Kapcsolj ki mindent, majd külön-külön nézd meg, hogy mi mennyire pörgeti meg a villanyórát.
2015. febr. 2. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
51%

Ha régi típusú izzód van és sokat van felkapcsolva a lámpa, akkor az is lehet.


A laptop fogyaszt vagy 20-40wattot, az inkább havi 100 forint.


Plazma is max 100wattot fogyaszt. Szerintem is lopják az áramod

2015. febr. 2. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Havi 2000 Ft többlet nem hinném, hogy durva hiba. Az eszközeid fogyasztását a villanyórával is ellenőrizheted. Meg azt, hogy mindent kikapcsolva is van-e fogyasztás.
2015. febr. 2. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

oké kipróbálom ezeket, de azt lefelejtettem a felsorolásból h az izzóim is mind LED-izzók, azaz ha minden fel van kapcsolva az egész lakásban akkor is max 45-50 W.


A TV nemtom hány W-ot ehet, de még a régi csöves TV, szal gondolom, többet. Na csak akkor is soknak tartom.

2015. febr. 2. 14:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!