Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Van egy két éves Lenovo...

Van egy két éves Lenovo Ideapad G580AH laptopom, amin elromlott egy kis darab pixel. Mennyi pénzt buktam?

Figyelt kérdés
Maga a gép nagyon jó állapotban van, de van rajta egy darab fehér pixel, ami minden háttér mellett fehér marad. A gép mostani ára pixelhiba nélkül 75.000 Ft-ot érne. Nemtudom, hogy így egy pixelhibával mennyi pénzt buktam. Ha kiakarom cserélni a képernyőt, akkor nem foglalkoznának vele a boltba, mert csak egy pixelhiba van rajta. Szerintetek mennyi pénzt buktam? 5.000 Ft/10.000/20.000??? SEGÍTSETEK!!!

2015. febr. 17. 14:47
 1/1 anonim ***** válasza:

Ez is csak egy esztétikai hiba mint egy karc, a használatot egyátalán nem befolyásolja. Zavaróbb, mint egy állandóan fekete hibás pixel, de véleményem szerint nem kell kétségbe esni. Ha nincs rá garancia, egy pixelhiba miatt nem éri meg kicseréltetni, összegszerűsíteni sajnos nem tudom, de nem okoz számottevő értékcsökkenést. Többe kerülne a kijelzőt cseréltetni, mint amennyi értékcsökkenéssel számolni lehet a pixelhiba miatt.

Tudomásom szerint ritkán romlik el egy pixel csak úgy, nem valószínű, hogy x idő hibátlan működés után külső behatás nélkül ott terem egy pixelhiba.

Nem hittem volna, hogy valamikor utólér engem is a pixelhiba, de megtörtént. Azóta minden új eszközt max fényerőn egy fekete képet nézve győzödök meg a pixelhiba mentességről. Igaz így a fekete hibára még nem derül fény. Találtam már így telefonban és fényképező kijelzőjében is pixelhibát. A fényképezőben csak egy év után vettem észre (miután egy telefonba rendelt, pixelhibásan érkezett kijelző után mindent átnéztem), de garanciában szerencsére cserélték a kijelzőt. A telefon kijelzőjének az árából csak visszakértem valamennyit, nagy ráfizetés lett volna visszaküldeni, nem beszélve arról, hogy akkor újabb pár hétig nem tudom használni a telefont.

2015. febr. 17. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!