Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Led trafó lehet a hibás?

Ilyennévtutinincs kérdése:

Led trafó lehet a hibás?

Figyelt kérdés

Az ágyam háttámlájába építettem egy 3 méter hosszú led szalagot(SMD2835 12W/méter), ami az ágy 2 oldaláról váltókapcsolóval(Billenőkapcsoló 250 V/AC 16 A) ki-be kapcsolható + mivel dimmer is van rákötve, így távirányítóval is szabályozható. A trafó pedig (LED Adapter 12 Volt, dugvillás, (5A/60W))

A probléma viszont a következő lenne:

Hiba 1:

A dimmer ugye megjegyzi az utoljára használt fényerőt, így ha kikapcsolom a fényforrást és újra be, akkor ha pl. 25%-on volt hagyva kikapcsolás előtt a fényerő, akkor 25%-os fényerőn is kapcsol vissza, DE mindegy mire állítom, mert bekapcsoláskor kb. 0.5 másodpercre 100%-os erősséggel felvillan és csak utána áll be az adott fényerőre, ami igen zavaró tud lenni (még ha 100%-on volt akkor is felvillan egyszer).

Hiba 2:

Amennyiben 100%-ra volt állítva a fényerő kikapcsolásnál, azonnal kikapcsol, viszont minél kisebb fényerőre állítom, annál tovább tart a ledszalag teljes elsötétülése kikapcsolás után. (pl kb 10%-os fényerőnél kikapcsolás után még kb 3-4 másodpercig is világít)


Nem vagyok jártas ezekben a dolgokban, de nem lehet, hogy ezért a trafó a ludas?

Remélem lesz aki tud segíteni.

Köszönöm előre is!



#LED szalag #LED trafó
2015. febr. 27. 09:48
 1/5 Szirty ***** válasza:

A dimmer 230V-os és utána van a LED táp?

Ilyen esetben dimmelhető LED tápegység kell. Ha a táp (trafó) elektronikus, akkor nem biztos hogy szívesen viseli amit a dimmer okoz neki.


Szóval igen, nem feltétlenül a hibája, de a jelenség oka lehet a LED tápegység.

2015. febr. 27. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Sajnos nem igen értek ehhez, de ha jól tudom, úgy van megoldva ,hogy a konnektor vezetéke van kivezetve a 2 váltókapcsolóhoz (tehát magát a konnektort kapcsolom ki és be velük), aztán ebbe a konnektorba van bedugva a trafó és a trafó után pedig a dimmer, majd a led szalag.
2015. febr. 27. 22:05
 3/5 Szirty ***** válasza:

Akkor ha jól értem a dimmer 12V-os?


Ha igen, akkor ez úgy van kitalálva, hogy a ki és bekapcsolást is a dimmerrel kell megoldani és nem a tápfeszültségének a kapcsolásával.

2015. febr. 28. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Igen a dimmer 12 voltos.

Viszont szerintem akkor sem normális az a jelenség, amit fentebb már említettem.

2015. febr. 28. 11:11
 5/5 Szirty ***** válasza:

Ennek ismeretében pedig lehet mondani hogy normális a készülék és az összeállítás szempontjából.

Egyszerűen azért, mert nem úgy használod ahogy azt kitalálták, aminek ez a következménye.


A kérdésre a válasz az, hogy szerintem a "problémádat" a dimmer és annak nem megfelelő használata okozza.

2015. febr. 28. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!