Külső merevlemez?

Figyelt kérdés

Tervezek venni egy min. 2TB-s külső merevlemezt. Maximum 30.000 Forintom lenne rá. Milyet ajánlotok, mire kell figyelni vásárláskor? Mennyit számít a fordulatszám illetve a cache mérete?

Pár éve már vásároltam egy GIGABYTE Pure Classic 750GB USB 3.0 merevlemezt, de az mára már nem elég, illetve filmnézésnél gyakran megszakadt a film.

Előre is köszönöm!



2015. márc. 8. 15:02
 1/8 anonim ***** válasza:
Igazából nem sok választási lehetőség van a megadott paraméterekkel. Az 5400 általában "green" meghajtót takar a 3,5" méretben, azaz lassú de keveset fogyaszt, valamint lekapcsolja a meghajtót pár perc üresjárat után ami idegesítő. A cache legyen nagyobb mint 8 MB, 32 MB már jó. A Samsungot alapvetően nem szeretem mint HDD-t, mert a mérlegem egy hibás M3 külső és egy belső 500 GB-os, egy jól működő Story Station 2 TB és HD203WI mellett. Azért az az 50%-os hibaarány nem túl vonzó. WD belsőből 4-ből 1 szektorhibás, jobb. Seagate még nem hibásodott meg egy sem, ismerősnek igen. Csak azért írom le ezeket mert tök mindegy milyen márkát veszel, ki lehet fogni jót és rosszat mindenhol. Én egy WD Elements Portable 2 TB-ot vennék, mert könnyebb szállítani mint a böszme 3,5"-osokat, amikben normál méretű vinyó van.
2015. márc. 8. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

A méret az nem számít, lényeg hogy problémamentesen működjön. WD és Seagate között gondolkodok.

Még annyi kérdésem lenne, hogy előny-e az, hogy ha külső táppal rendelkezik?

2015. márc. 8. 15:55
 3/8 anonim ***** válasza:
A nagy dobozos 3,5" vinyók külső táposak, a kisebbek szimpla USB-sek. Ennek megfelelően a nagyobb energiaigényű, általában gyorsabb lemezeknek kell a több energia(1-2A), a lassabbaknak elég az az 500mA amit az USB tud. Egy db 2,5"-os külsőm volt, egy Samsung S2, azt nem egyszer dobtam le és sosem volt semmi baja, ráadásul kicsi is volt és nem kellett plusz táp. Nem volt sokkal lassabb mint a tápos Story Station, de azért nem volt egy villámlemez. Sosem szakadt semmiféle film lejátszáskor, azért a lassabb példányok is elvisznek minimum 25-30 MB/s-ot ami bőven elég erre. Személyes véleményem szerint sok a szopás a külső táppal és a macerásabb hordozhatósággal(méret és súly), miközben a kis meghajtót az ingzsebedbe is beteheted. Amit linkeltem kicsit nagyobb az S2-nél, de még mindig elfér egy zsebben ellentétben a nagy meghajtósoknál.
2015. márc. 8. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

A meghibásodott Samsung M3-ban egy HD155UI lemez volt, ami egy köztudottan lassú és túlmelegedő vinyó, nem csoda hogy meghalt a ház elektronikája. A vinyó működik, de eléggé begurultam hogy miféle hulladékokat képesek belepakolni a drágán eladott külső házakba. Ha én nagy külsőt vennék és a megbízhatóság mellé sebesség is kellene, akkor külön vennék egy jó házat és mellé egy WD (Caviar) Black meghajtót, akkor legalább több pénzért biztosan minőséget és teljesítményt kapnék.


[link]

[link]

2015. márc. 8. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Decemberben vettem ilyet:

[link]


Eddig tökéletesen működik!

(Kopp-kopp!)

2015. márc. 8. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

...ha otthonra kell filmeket tárolni, nem feltétel a mobilizálhatóság, akkor természetesen előny a külön külső táp.

Stabilabb, erősebb, gyorsabb gépeket is megbízhatóbban hajt.

2015. márc. 8. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Végül ezek közül vacilálok:

[link]

[link]

2015. márc. 10. 17:33
 8/8 anonim ***** válasza:

Ha jól látom, ez az a seagate, amit én is vettem.

A különbség a wd-hez képest, hogy 32 mb-os pufferrel dolgozik, a wd meg a felével.

2015. márc. 10. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!