Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Hogyan tudnék feltranszformáln...

Hogyan tudnék feltranszformálni 12-14v-ot 230-ra?

Figyelt kérdés

Esetleg ha létezik ilyen komplett termék, vagy leírás elkészítéshez akkor kérnék egy kis segítséget!

(Kérném a válaszolókat hogy kisegítő hozzászólásokat írjanak és ne célzásokat a hozzá nem értésemhez)

Köszönöm!



2015. márc. 14. 08:29
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Inverter.
2015. márc. 14. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Hirtelen felindulásból utána olvastam de úgy tudom az iverter az egyenáramból csinál váltóáramot.

avagy én néztem félre?

2015. márc. 14. 08:39
 3/14 anonim ***** válasza:
Igen. Mi ezzel a probléma?
2015. márc. 14. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Ha váltóáramról van szó, akkor egyszerűen: a 230/12Voltos trafót "fordítva" használod!
2015. márc. 14. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

váltóáramot szeretnék feltranszformálni

sufniba összejött ebből következtetem hogy van ilyen készülék csak nem tudom biztosan!

2015. márc. 14. 08:50
 6/14 A kérdező kommentje:

inkább leírom pontosan mit szeretnék mert szaknyelven esélytelen hogy megosszam a gondolataimat!

konnektorból keveset akarok fogyasztani de nagy dolgot szeretnék meghajtani!

egyszer régebben egy százéves tv-ben lévő trafóra kötöttem egy kis számítógép trafót de pontosan nem tudom mi volt

6v ból lett 234v

és 700 wattot használtam vele

2015. márc. 14. 08:55
 7/14 anonim ***** válasza:

Próbáld meg azért szaknyelven is. Amit írtál az álmodban történhetett, vagy nem jól írtad le, vagy én nem értem.


A 12V váltót honnan vennéd? Letranszformálod konnektorból, aztán feltranszformálod 230-ra? Ez vélem kiolvasni a szövegből, de ennek meg nyilván semmi értelme.

2015. márc. 14. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

azt szeretném ezzel elérni hogy az áramfogyasztásom minimális legyen!

tehát egy kis feszültséget feltranszformálva tudok nagy fogyasztókat használni

2015. márc. 14. 09:15
 9/14 anonim ***** válasza:

Ó, igen jól értettem, azt hiszem, mert elolvastam a másik kérdésedet. Hülyeség, a fizika alapvető törvényeit akarod megsérteni, nem fog menni ilyen egyszerűen.

Amit leírtál, nem történhetett úgy meg, valamit benéztél akkor.

2015. márc. 14. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Kösd rá az első trafót a 230-ra, úgy hogy feltranformálja, majd arra is kösd rá, úgy hogy még azt is feltranszformálja, majd fogd meg a végét. Soha többet nem kell villanyszámlát fizetni
2015. márc. 14. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!