Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Impulzus generátor (~PWM)...

Impulzus generátor (~PWM) automatikus megállítása?

Figyelt kérdés
Szóval szeretnék egy léptető motort impulzus generátorral hajtanin egy bizonyos pontig. Hogy tudom azt megoldani, hogy minden egyes indításnál pontosan ugyanabban a pozícióban álljon meg, tehát pont ugyanannyi impulzust kapjon? Gondolom kell hozzá egy számláló, ami számolja az impulzusokat, és ez pedig mehetne egy komparátorra. De mi megy a komparátor másik oldalára? Tegyük fel, hogy 200 impulzusnak kell lefolynia, mivel kell ezt összehasonlítani, hogy a komparátor egyenlő értéket kapjon? Remélem értitek mire akarok kilyukadni :) Aktív vagyok, válaszolok mindenre!
2015. márc. 17. 19:24
 1/3 Szirty ***** válasza:

A komparátor másik oldalár tehetsz egy DIP kapcsoló sort.

Akkor azon tudod majd beállítani meddig forduljon el a motor.


Mit akarsz ezzel hajtani milyen sebességgel?

Mert a legtöbb esetben gyorsító/lassító rámpára is szükség lehet.

2015. márc. 17. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Szia Szirty!


Először is megjegyezném, hogy régebben nagyon sokat tanultam a weboldaladról, ezúttal is köszönöm :).


Szóval amit szeretnék építeni: [link]


1 fix és 1 állítható lemez, kézzel kell tekerni a kurblit, és a tekerés irányának megfelelően távolodik, vagy közeledik az állítható a fix lemez irányába. Na ezt kellene gombnyomásra megoldani. Van összesen 12 fix pozíció, melyeket időnként váltani kell a rajta áthaladó panel méretétől függően. Gondoltam, hogy a pozíciók helyére felrakok 1-1 érzékelőt, de nagyon kicsi a hely és én is szeretném látszólag egyszerűbben megoldani, ezért gondoltam arra, hogy léptetőmotorral előre megadott impulzumsszámra (gombnyomásra) lépked a pozíciókra. Eléggé belenyúltam, nem csináltam még ilyet, esetleg van valami tipped? Nem ártana valami mikrovezérlő, például egy kisebb arduino, mit gondolsz?

2015. márc. 17. 21:36
 3/3 Szirty ***** válasza:

Üdv!


Valószínűleg ezt a feladatot HW szempontból könnyeben lehet megoldani egy mikrovezérlővel mint sok diszkrét TTL áramkörrel (kapukkal, komparátorokkal, stb).


Ha mindenképp magad akarod kifejleszteni, akkor az arduino jó irány lehet.

De léteznek kész stepper driver megoldások amiket lehet programozni valamilyen szinten.

Hogy melyik a jobb megoldás az attól függ melyikből van "több". Időből, vagy pénzből.

2015. márc. 18. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!