Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » LED-es izzó vs energiatakaréko...

LED-es izzó vs energiatakarékos izzó?

Figyelt kérdés

Eddig mindig csak ilyesmi hagyományos energiatakarékos izzóim voltak:

[link]


Viszont most kéne pár új, és nem tudom megérné-e LED-esre beruházni.


Kérdéseim:

1) fogyasztás terén melyik a jobb?

2) elég nagy fényt nyújtnaka-e az ilyen alig pár W-os LED-ek?

3) jók-e az olcsóbb fajták is? Láttam hagyományos és LED-es izzókat is már ilyen 6-700 forintért, de több ezerért is vannak.


Pl. van 1000-ért ilyen: [link]


vagy 650-ért ilyen: [link]


2015. márc. 24. 11:45
 1/7 anonim ***** válasza:

3: Az olcsobbak gyakran gyorsan meghibásodnak.

2: Vagy a kibocsátott fényáramot vagy (legrosszabb esetben és kozmetikázva) a neki megfelelö hagyományos izzot megadják a csomagoláson.

1: Attol függ mire használod? LED alacsonyabb fogyasztásu, de drágább. A fénycsöveknél gyakran hosszu az az idö amig rendesen felhintázzák magukat, LED azonnal teljes fénnyel világit.

0: Szinhömérsékletre figyelj!!!

2015. márc. 24. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Kösz a választ.


2x annyi pénzt szerinted megér a LED? 500 helyett 1000 darabja.


Illetve ránézésre ezekről tudsz valamit mondani? Nekem jónak tűnik, de nem volt még LED-es izzóm:

[link]

[link]

2015. márc. 24. 12:32
 3/7 A kérdező kommentje:
Illetve én szobámba a lámpába 5 égő fér bele, kell bele 5 LED vagy mondjuk már 3 is elég nagy fényt csinálna?
2015. márc. 24. 12:34
 4/7 Szirty ***** válasza:

Ezek a 2W-os LED-ek gyengék, irányfénynek jók csak.

Ráadásul a legtöbb olcsó villódzik nagyon (a végtelenül egyszerű előtét elektronika miatt).

2015. márc. 24. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Mi a helyzet mondjuk ezzel?

[link]


Ez is olcsó, de 4,5W-os, az se hangzik soknak, de a 2-höz képest azért már több, mint 2x annyi.


Vagy esetleg tudnál valamilyen más konkrét típust ajánlani, minél olcsóbb annál jobb, de már legyen jó.

E14-es foglalatú kell ami hideg-fehér fényű.

2015. márc. 24. 16:24
 6/7 anonim válasza:

Warm White jó csak


7W is kevés

2015. máj. 12. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
1000lumen felett érdemes nézelődni
2015. máj. 12. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!