Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Javasoljatok nekem JÓ MMA...

Javasoljatok nekem JÓ MMA invertereket kérlek?

Figyelt kérdés

160-230A.-Között. 4-es vagy 5-ös pálcát tudjon vinni. Jó lenne ha lenne benne tapadásgátlás, A megbízhatóság sokat számít. Ár limit kb 50ezer ft. Tudom hogy enyiért hatalmas csodát ne várjak... de hátha...


bedobok egyet amit elfoadhatónak tartok ezt is lehet támadni vagy támogatni:

[link]



2015. márc. 25. 23:25
 1/4 anonim ***** válasza:
Alfaweld, amit linkeltél. Ha kinagyítod a képet, látod is. Érdemes elolvasgatni, miket írnak emberek netszerte a márkáról.
2015. márc. 27. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Igazából semmit nem taálálok róla... azt írják hogy kínai.. ami manapság már mindenre igaz és kész... Mo-n belül pesten van a szervíz...


200a-ba találtam még Iweld-et is és jasic-ot

2015. márc. 29. 09:57
 3/4 A kérdező kommentje:
és blm et is mindegyik 200a-os és igazából itt már csak a megbízhatóság a kérdés...
2015. márc. 29. 10:03
 4/4 anonim ***** válasza:

Én iWeld vettem, sokkal kisebbet, egy Monkey 1660-at, házi célokra. 140A, semmi kijelző. A Komprádortól rendeltem nagyon akciósan. Szeretem, vigyázok rá, nem gyilkolom. Még a rosszul tárolt, ki se szárított, túl régi bázikussal is lehetett hegeszteni (mielőtt bárki felháborodna, vizsgára gyakoroltam egyet-kettőt így nehezített módban, tisztában vagyok vele, hogy garantáltan porózus a varrat).


Kicsit fura, hogy még skála sincs az amperpotin (van valami skála, de semmi köze a számokhoz, csak egy akárhány csíkból álló valami), de teljesen meglepő módon tök jól be tudom állítani a gyakran előforduló feladatokra.


Igazából 4-5mm elektróda legfeljebb felrakó hegesztéskor lehet jó választás, vagy esetleg ha nagyon kell gyártani a nem nagyon jót vastag anyagból. 2,5mm több rétegben sokkal kisebb vetemedéssel és maradó feszültséggel jár, a többszöri melegítés is jótékony hőkezelésként hat, cserébe valamivel költségesebb (ami kis szériánál kevésbé lényeges) és időigényesebb: élből tovább tart a varrat, meg szépen tisztítgatni kell köszörűvel, az is megspórolhatatlan plusz idő. Ahhoz, hogy vastaggal kevesebb sorban jó minőséget csinálj, sokkal felkészültebbnek kell lenned, mint vékonyabbal többsoroshoz. Egysoros perfekt varratot pedig tényleg komoly gyakorlattal érdemes vállalni... :)


Beragadni inverterrel mostanság már nemigen fogsz: maga a védelem leszabályoz, nyitod az elektródafogót és lekapod róla, secperc tőből letöröd kesztyűben az épp csak leragadt elektródát, tisztítasz és kialakítod az újrakezdést köszörűvel, koszolós vasdarabon hosszú ívvel leolvasztod a letört bevonatos szakaszt és mehet tovább.


Nem rossz egyébként egyik se. Mostanában még Technosparkot is vennék bejáratott boltban, mert még arról is azt lehet hallani, hogy ahhoz a kevéske garanciaérvényesítéshez, ami becsusszan, nagyon kedvesen és lendületesen áll a cég, és szép hosszú garit ad az alacsony árért. Versengenek a kegyeinkért... :) Az Alfaweldről is pár évvel ezelőttig mondtak rosszabbakat, aztán egyre-másra tűnnek fel a hamar közkedveltté váló típusok, amiket a fórumokon vesézgetnek és hamar rájönnek, hogy belül egy az egyben valamelyik nagy név közkedvelt típusa, nagyon kevés olcsósítással, ami nem befolyásolja a használhatóságot, hacsak annyiban nem, hogy heti 5x6 órában se nagyon kéne erőltetni ugye...


Normál, "tatás" műhelymunkára az áruházláncok túlárazott bóvlijain meg a piaci szutykokon kívül ma már minden alsó kategóriás alkalmas kell legyen, főleg ha nagyon jó garanciával árulják nem teljesen olcsón egy felkapott hegesztéstechnikai üzletben évek óta. Mivel ezek az üzletek nem igazán dúskálnak vevőben, törődniük kell a vevőikkel, és meg is teszik. Jól működő boltban biztos nem sóznak rád olyat, amivel szívsz, és a környékükre nem mész utána...


Ha termelni kell, akkor drágábbat keress! Azok port és párát is eltűrnek valamennyit, meg a garancia is olyan, hogy nem kell leállni ha mégis elromlik egy. Ha otthonra kell, akkor tényleg jó az alsó kategória. Ha manufaktúra jellegű használatra kell, akkor azért jobb a nagy neveket keresni. Nem feltétlenül Esab meg ilyenek, de azért ipari cuccot globális gyártótól.


Az iWeld, a BLM és az Alfaweld egyaránt egyirodás magyar cég, ha jól tudom. E-maileztem mindhárommal, az iWeldnél lehengerlően jó arcok voltak, a többi nem sietett, nem volt semmi különös a kommunikációjukban. Ráadásul a fórumokon (ami magyar nyelven kb kimerül az Index sokéves hegesztéses topicjában) az iWeld a kedvelt, jó ívtartású, jól állítható, viszonylag értelmes összeszerelésű cucc a legalsó kategóriában is. Pontosabban így volt ez jó másfél éve, amikor vettem a gépemet.


Csináltam olyat is, hogy az indexes nagytopikot görgettem meg kerestem benne márkákra, típusokra, hogy mégis mi kerül szóba róluk többször. Itt amúgy: [link]


Mondjuk megtalálni én is úgy szoktam, hogy google arra, hogy hegesztés index :)

2015. márc. 29. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!