Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Valaki már szedett-e szét...

Spydey kérdése:

Valaki már szedett-e szét laptop adaptert (töltöt)? Hogyan kell és mire kell vigyázni?

Figyelt kérdés
Elromlott a laptomom töltöje és nem tudok ujat venni és megszeretnem ezt javitani. De sehol egy csavar rajta és nem tudom hogyan tudnám sértetlenűl szétszedni. Előre is köszönöm a válaszokat.

2015. márc. 31. 12:40
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem igazan lehet oket sertetlenul szetszedni, ugyanis nem csavarozva vannak, hannem osszepattintva es ragasztva. Youtube-on eleg sok tipushoz lehet talalni szetszedos videokat.
2015. márc. 31. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Tengor ***** válasza:

Az adaptereket valamilyen oknál fogva nem arra tervezték, hogy otthon bütykölgessenek velük. Ki tudja miért...

Túl sok elromlani képes alkatrész sincs bennük. Honnan tudod, hogy az adapterben van a hiba?

2015. márc. 31. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

"Ki tudja miért..."


Azért, hogy újat vegyél.

2015. márc. 31. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Tengor ***** válasza:

#3, vagy hogy ne turkálj bele, csapasd szét a gépedet és égesd le a házat.

Ha ennyire újat akarnának vetetni veled, akkor a laptop sem lehetne szétszedhető.

2015. márc. 31. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Gumikalapáccsal megütni a sarkát, amíg szét nem jön.

Nekem közben leszakadt néhány nehezebb alkatrész.

Szakértelem nélkül nem igazán lehet javítani, maradjunk annyiban. Sokszor még azzal se....

2015. márc. 31. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Hu! hát mindenkinek kössz a válaszokat. Amugy Tengor, biztos hogy azzal van baj mert van rajta egy zöld led ami eddig éget és most már nem. Ja és nem tölt.
2015. márc. 31. 13:10
 7/10 HUN_Sector ***** válasza:

Tapasztalatból írom, hogy ezeket a töltőket nem lehet szétszedni, csak ha óhatatlanul szétbarmolod őket.

Ki van ez találva.


(Én egy mérőműszer akkujával birkóztam csiszológéppel, de mire lehántoltam a borítás egy részét - azon kívül hogy a fél irodát fekete bakelit füst lepte el - a borítás egy része megolvadt, de látható volt, hogy a büdös életbe nem lesz javítható, csak gyárilag cserélhető).

2015. márc. 31. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Tengor ***** válasza:
Kábel nem tört el, nem lett zárlatos?
2015. márc. 31. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Szirty ***** válasza:

"Túl sok elromlani képes alkatrész sincs bennük."


Pedig (szó szerint) dugig van alkatrésszel :-) (mivel kapcsoló üzemű tápegységek)


Én sem javaslom laikusnak a javítást. Én néhányat szedtem már szét, sajnos ahogy a többiek írják nem szerelhetőre vannak megcsinálva. Hőlégfújó+szike és sok türelem (vagy nagy erő, de akkor tényleg barmolás lesz).


A leggyakrabban a kábel törik meg és szakad el benne az ér tőben, ahol kijön a törésgátlóból :-/

2015. márc. 31. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Nem, nincsen probléma a kábelekkel. Amugy már szétszedtem és megtudtam hogy nem tudok semmit :P De legalább már annyit elértem hogy belemegy az áram a töltöbe mert az a kis zöld led elkezdett pillogni. De még mindig nem tölt.
2015. márc. 31. 15:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!