Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Egy jelenleg nem használt de...

Egy jelenleg nem használt de feltöltött lítiumos akkumulátor felrobbanhat vagy kigyulladhat?

Figyelt kérdés

2015. márc. 31. 15:28
 1/5 Tengor ***** válasza:
Önmagától nem igen. Megfelelő robbanószerrel v. gyúlékony anyaggal persze "rá lehet segíteni".
2015. márc. 31. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Egy szabályozó elektronika nélküli, túltöltött lithium akku felrobbanhat (pl valamilyen apró ütődéstől). De ha nincs túltöltve csak így magától nem fog. Ha már nem jó, akkor nem fog rendesen feltöltődni, ennyi.
2015. márc. 31. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Szirty ***** válasza:

Bizonyos körülmények között igen.


- Pl. erős hőhatás éri (pl. nyáron a napon marad az ablakban)

- Vagy mechanikai sérülés éri (ütés, vagy valami átszúrja)

- Vagy rövidre zárja valami (pl. áramvezető kacatok, kulcs, pénz érmék, stb. közé)

- Vagy ha a töltőben marad és túltöltődik, (ahogy írták is)


Ha ilyen hatások nem érik, akkor valószínűleg nem lesz rakoncátlan. De még úgy is lehetséges hogy spontán kigyullad vagy túlmelegszik ha cellazárlatossá válik. Ilyesmit csak rossz minőségű akkuk tesznek, bár nincsenek statisztikai adataim ilyesmiről, de akkor is valószínűleg ritkán.

2015. márc. 31. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, csak azért kérdeztem mert láttam neten hogy voltak akiknek felrobbant a telója, meg elektromos cigije, stb...
2015. márc. 31. 22:03
 5/5 anonim ***** válasza:
ferobbanni fel is robbanhat sde ritka eset. A kigyulladás meg háááát, ilyen csaka filomekbe van. Láttam egy ázsiai vidit a neten vhol hogy a csávót képen törölte a nagy lángcsóva, ami a töltőn felejtett telóból "nőtt ki", de ilyen csak a filmekbe van, ez 99,9 százalék, hogy olyan trükkfelvétel h csak na...
2020. febr. 20. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!