Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Nagyon szeretnék venni vérnyom...

Nagyon szeretnék venni vérnyomást mérő karórát, de csak pulzusmérésre alkalmas órát találtam a neten. A Casio bp 100-at pedig már nem forgalmazzák. Hol és milyen lehetőségem lenne találni ilyen eszközt?

Figyelt kérdés

#karóra #mérő #Vérnyomást
2015. ápr. 1. 07:32
 1/4 anonim ***** válasza:

Egyszerű a képlet:Bemész egy fitnes üzletbe és rákérdezel.Ha az üzletbe melybe bemész nincs ilyen karora,kérdezd meg miet érdemes,hol kapható.

Enyire te se lehetsz gyakori kérdés fúggő hogy olyan kérdéseket felteszel amire máshol is választ kaphatsz.Biztos tudnak valamilyen szinten segíteni az üzletben.

2015. ápr. 1. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az internet varázsa... akár a fenti típust is megtalálhatod használtan.

Egyébként azért nem találsz nagyon ilyesmit, mert teljesen felesleges kacat. Kb olyan pontossággal mér, mint én ránézésre. Abszolút semmi gyakorlati haszna nincs. Vérnyomást felkaron, bizonyos pozícióban jó mérni, és ha belegondolsz a rendes mérő működési mechanizmusába, rájössz miért is nem jó egy óra.

2015. ápr. 3. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

2-es

Tévedés.

Nekem volt ilyen órám. Az óra elektromos elven (ún. pwtt-módszerrel) mért. Ez a módszer gyakorlatilag a vérnyomás megváltozást tudja csak megmérni, vagyis először kalibrálni kellett oly módon, hogy egyszerre ment mérés az órán és egy pumpással és a pumpás értéket kellett betáplálni referenciának és ehhez képest számolta egy algoritmussal a mért pulzushullám változásból. Viszont nyilván nem egy orvosi pontosságú elv és műszer, de pl a terhelés utáni első érték emelkedését szépen kimérte mindig.

2015. ápr. 4. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Közben megnéztem a manualban, pontosítok: 2 kalibrálómérést (pumpással együtt történő) kellett elvégezni egyet nyugalomban, egyet terhelés után és ezekhez rögzíteni a vérnyomásokat referenciértéknek.
2015. ápr. 4. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!