Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Vettem egy digitalizáló...

Vettem egy digitalizáló táblát, még kezdő vagyok. Hogyan tudnék vele szebben rajzolni? Tippek?

Figyelt kérdés

Két napja vettem egy Wacom Intous Pen grafikus táblát. Ez az első grafikus táblám. A legnagyobb gondom vele az az, hogy nagyon nehéz vele szép vonalakat rajzolni Photoshopban. Persze, tudom, rengeteget kell vele rajzolni, mire hozzászokik a kezem, és két nap alatt ne is számítsak arra, hogy egy műalkotást fessek... Viszont arra lennék kiváncsi, hogy aki már kicsit tapasztaltabb ezekkel a táblákkal, mennyi időbe telt, míg hozzászokott? Hozzá lehet-e egyáltalán szokni? Rengeteg videót néztem neten, hogy hogyan tudnék szebben rajzolni, de valahogy nem megy... Egy videóban volt aki azt állította, hogy egy idő után úgy megszokja az ember a kijelző nélküli táblákat, hogy ha helyette kapna egy kijelzős táblát, fel sem tűnne neki a különbség. Igaz ez?


Ha valaki meg tudná válaszolni a kérdésem, azt nagyon megköszönném, ezenkívül bármilyen tippet szívesen fogadok, mert sajnos úgy néz ki ami youtube-on van, nem elég.:)



2015. ápr. 4. 23:33
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Igazabol, egeszen konnyeden et lehet szokni, en peldaul a bambo-mon termeszetesebben rajzolok, mint papiron, de...

Valahol egy profitol kaptam azt a tanacsot, hogy ugy tudod atalitani az agyadat a tablet-monitor rajzolasra, hogy odatartod a kezedet a monitorhoz, es "korberajzolod". Marmint a tablettel arra torekszel, hogy minnel jobb an kovesd a kezed vonalat.

5-10perc alatt szepen atall az agyad erre a fajta rajzolasra, es nem lesz szokatlan.

2015. ápr. 4. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Az első jól írja. Nekem is először szokatlan volt, de meg lehet szokni csak egyszerű dolgokkal kell elkezdeni, én testeket rajzoltam először köröket, négyzeteket aztán jöttek a bonyolultabb formák, pálcika emberkék, és így tovább szépen kialakult minden :D
2015. ápr. 4. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
64%
Az a helyzet, hogy a PS nem rajzprogram, hanem raszteres, emiatt az azzal készült rajzot nem tudod minőségveszteség nélkül nagyítani, mert pixeles lesz, vektorgrafikus programmal kell megrajzolni, azt bármekkora mértékben tudod veszteség nélkül nagyítani.
2015. ápr. 5. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, ment a zöld! :) Tehát akkor tényleg csak idő kérdése a dolog... Próbálok az egyszerűbb rajzoknál maradni, pedig legszívesebben belevágnék a közepébe.:D
2015. ápr. 5. 00:38
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

A ps nem rajzprogram, ez igaz, de nem az a baj vele, hogy nem vektorgrafikus, hanem az, hogy, mint a neve is mutatja, fenykepek manipulalasara van kihelyezve, nem rajzolasra.

Szabadkezi rajzolasra monstanaban (talan meg mindig) a "paint tool Sai"-t szoktak ajanlani, vagy hasonlo "festo-rajzolo" programot.

2015. ápr. 5. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!