Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Hogyan és milyen programmal...

Hogyan és milyen programmal képesek egyes emberek ehhez hasonló digitális képeket szerkeszteni?

Figyelt kérdés

[link]


[link]


[link]



2015. ápr. 5. 22:44
 1/7 anonim ***** válasza:
Nagyon gyakorlott photoshopposoknak simán megy ez.
2015. ápr. 5. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Gondoltam, csak milyen programmal és hogyan?
2015. ápr. 22. 20:19
 3/7 anonim válasza:
45%
Photoshoppal, ügyesen...
2015. máj. 1. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Az első képhez hasonlóakat - amik kevésbé statikus kompozíciók - legtöbbször digitális rajztáblával csinálják, de aki elég ügyes és kitartó, az akár nélküle is képes rá.

Pl.:

[link]

[link]

Ezek hasonlóak a notik touchpadjéhez, csak sokszáz fokozatú nyomásérzékenységük van.


A többit úgy csinálják, hogy az egész állhat kb. 20-40 rétegből, amin különféle zajok, mintázatok, textúrák, effektek vannak. Különféle ecseteket, mindenféle elmosáskoat, zajgenerátorokat, meg spéci pluginokat használnak ezekhez.


Elég sokféle módon meg lehet ezeket valósítani, de valójában nem olyan iszonyat bonyolult dolog megcsinálni 1-1 absztrakt képet, csak ismerned kell az eszközöket.


Milyen program kell hozzá:

-Szabadkezi rajzoláshoz leginkább Autodesk Sketchbook Pro való

-Az ilyen megszerkesztett képekhez valamelyik Photoshop változatot érdemes használni, vagy Paint.netet + pluginokat.

Itt van a Paint.nethez pár plugin csomag:

[link]


Például így készül egy egyszerű bolygó:

[link]


Ahogy látod nagyon egyszerű lépésekből lehet látványos dolgokat csinálni. Elég 1-2 jó plugin, vagy textúra, és különösebb kézügyesség nélkül is nagyon látványos dolgokat tudsz készíteni.

2015. máj. 14. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Az első képet a művész - állítása szerint - papíron ceruzával rajzolta/festékkel festette, majd beszkennelte és Corel Painterbe importálta be:

[link]

2015. máj. 14. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

3. Nagyon szépen köszönöm a részletes leírást, több mint egy hónapja van fent a kérdésem de idáig nem jött rá rendes válasz, nagyon sokat segítettél. :)

4. Igen, én is keresgéltem hogy a művész hogyan készítette el a horoszkópos képeit de nemigen találtam információt róla, köszönöm. :)

2015. máj. 14. 20:17
 7/7 anonim ***** válasza:

Ja ezt elfelejtettem.

Hogyan dolgozik 1-1 jártasabb táblás:

https://www.youtube.com/watch?v=Wc_mQ83UfWk

https://www.youtube.com/channel/UC9FHWZFSxxbkEQfb60QQeDw/vid..

Nekem is van egy ilyen kis Intuos Penem, de csak nyáron fogok jobban rákoncentrálni a témára, itt lent a 40"-os tévén kissé nehéz vele precízen rajzolni.

2015. máj. 14. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!