Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Mikor kellenek a nagy teljesít...

Mikor kellenek a nagy teljesítményű késes biztosítékok?

Figyelt kérdés
Nki vagy nkj? Nem is tudom, de arra lennék kíváncsi, hogy mikor kell ilyet használni épületeknél, mert sok helyen nem láttam ilyet.

2015. ápr. 6. 18:34
 1/9 anonim ***** válasza:
Nincs rá előírás, hogy mikor kell ilyet betervezni,mert például létezik már 16A-os késes biztosíték is, de helyette akár egy megfelelő amperű és karakterisztikájú kismegszakító is megfelel.Általában nagyobb teljesítményeknél,főáramköröknél ez a legolcsóbb megoldás illetve megvan az az előnye hogy a bizti kivételével biztonságosan lehet szakaszolni egy adott szakaszt, áramkört, hisz nincs fizikai kapcsolat a két fél között.Viszont nem lehet beépíteni olyan helyre, ahol akár képesítés nélküli személy is hozzáférhet, egyrészt mert a bizti csere egy burkolat nélküli kivitelnél életveszélyes is lehet, másrészt a teljesen beburkolt verzióban is a kisebb-nagyobb értékű betétek összecserélhetők.
2015. ápr. 6. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Harmadrészt egy biztosíték mindig kiolvad, és megszakít akár több kiloampert is. Nem tud olyan mechanikai hibája lenni, hogy valamiért nem old le, vagy csak késve old le.
2015. ápr. 6. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

De akkor mégis mi alapján használnak ilyet? Hiszen ha van kismegszakító, akkor miért kell még ez is?

Konkrét példaként: egy háznál a 3 fázis egyenként kapott 50kA-es biztosítót, majd utána fő kismegszakító, villanyóra, elosztó, stb.

Na most itt mért van szükség az 50kA-es biztosítókra?

Bocs, ha én tűnők laikusnak a témában. :)

2015. ápr. 7. 11:03
 4/9 anonim ***** válasza:
az 50kA a megszakítóképessége, azt jelenti, hogy mekkora zárlati áramot képes megszakítani. Abból ez nem derül ki, hogy hány ampert képes tartósan átvezetni, és hánynál olvad ki. Hidd el, hogy létezik akkora zárlati áram, amit egy kismegszakító nem tud már elbontani, mert egyszerűen összehegednek az érintkezői, ilyenkor teszi a dolgát a késes bizti.
2015. ápr. 7. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Ááá... Így már értem a logikáját, viszont még azt nem, hogy akkor miért nem raknak minden épülethez ilyet.

De azért köszönöm a választ.

2015. ápr. 8. 19:38
 6/9 anonim ***** válasza:
"Hidd el, hogy létezik akkora zárlati áram, amit egy kismegszakító nem tud már elbontani, mert egyszerűen összehegednek az érintkezői"-Ez hülyeség egy kismegszakítónak minden körülmények között bontania kell és bont is,ezért vannak benne ívoltó kamrák stb. Forgalomba se kerühet olyan amelyik nem képes bontani egy zárlatot. Az más kérdés, hogy a sok zárlat károsítja az érintkezőit,de ez csak azt eredményezi hogy rossz lesz a kontaktus melegszik és látszólag indokolatlanul leold.A családi házak 90%-ban az oszlopról lejövő vezeték közvetlenül a kismegszakítóra megy. Az hogy nálad van késes bizti is egy plusz védelem, de nem kötelező,sőt felesleges.
2015. ápr. 13. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Közben még az jutott eszembe hogy én akkor tennék be plusz késes biztit,ha a bejövő kábel túl vastag ahhoz, hogy direktbe bekössem a kismegszakítóba. Keresztmetszet csökkentésnél kell egy biztosíték.Tehát vastag kábel a késesbe, bizti, vékonyabb kábel a kismegszakítóba.
2015. ápr. 13. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Fogalmatlan vagy, kedves szakártó. Minden kismegszakítónak van egy maximális zárlati áram megadva, amit meg képes szakítani. Ha ennél nagyobb, előfordulhat hogy nem teszi. Ezek tények. Te szedtél már szét összehegedt érintkezőjű kismegszakítót, ami nem oldott le? Én már igen, és ha nincs a háznak szép késes főbiztosítéka, szép nagy tűz lett volna belőle.
2015. ápr. 13. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Jól van Andersen, igazad van.Két kismegszakító van, egy a mérőnél egy az elosztótáblában és aztán a fogyasztó. És akkor jött a nagy cunami zárlat ami mind a kettőt összeégette, de még szerencse hogy ott pont volt késes bizti is és így mindenki megmenekült. Ne fárasszál már, öreg vagyok már a mesékhez.Téged nem zavar, hogy több százezer fogyasztónál csak kismegszakító van? Ezek szerint minden tervező, áramszolgáltató, meg szerelő aki ezeket késes bizti nélkül felszerelte hülye, csak te vagy a helikopter.
2015. ápr. 14. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!