Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Ebbe a diktafonba milyen...

Ebbe a diktafonba milyen akkumulátort javasoltok?

Figyelt kérdés

Helló!


Egy olyan problémám lenne, hogy vettem egy SONY ICD-PX240-es diktafont, amit rendszeresen használok. A géphez adott alkáli elemek lemerültek és mivel nem tudom újratölteni, akkumulátort szeretnék vásárolni hozzá. A hátulján azt találtam, hogy AAA LR03-as méretű, egyenként 1.5 V-os akksit fogad be.

Próbáltam 1.2 V-os akkumulátorokkal, de azokkal igen gyorsan lemerül és majdnem minden nap töltögetnem kellene őket, míg a mellékelt elemekkel egy jó 1 hetet simán kihúztam. (Átlagosan heti 7-10 óra anyagot veszek fel vele.)


Nézegettem már, hogy milyen tölthető akkumulátorok vannak és ezeket találtam:

[link]

[link]

[link]


Ezek közül valamelyik szerintetek jó lenne vagy totál hülyeségeket találtam és írtam?


A Sony-nak is vannak saját tölthető elemei (ha már ők gyártották a diktafont is), csak nem tudom, ezek közül valamelyik jó lenne-e? (Bocs, nem vagyok otthon az ilyen témákban egyáltalán, ezért is kérdezem.)


Köszi előre is!


2015. ápr. 7. 20:58
 1/4 A kérdező kommentje:

Ja, bocs, itt vannak a Sony-ról a linkek:


[link]

2015. ápr. 7. 21:00
 2/4 anonim ***** válasza:
A konkrát készüléket nem ismerem, de normális diktafonokban választható a menüben az áramforrás típusa (NiMH / Alkaline), ha alkáli elemre van állítva, természetes hogy hamar lemerültnek jelzi az akkut, mivel az akku teljesen feltöltve 1,3 voltról indul, az elem pedig 1,5 voltról.
2015. ápr. 7. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Megnézem még egyszer, de eddig sajnos ilyet nem találtam.
2015. ápr. 7. 21:38
 4/4 A kérdező kommentje:
Nem találtam ilyet sajnos. :/
2015. ápr. 9. 14:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!