Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » A Telekom korszerűsített...

A Telekom korszerűsített nálam és egy modemmel egybeépített, belső antennás wifi átjárót, a DOCSIS 3. 0 készülékre cserélte a régi modemet. Van valakinek tapasztalata ezzel a készülékkel?

Figyelt kérdés
Azt szeretném tudni, hogy használható-e ez a készülék átjárónak? Sajnos a wifis nyomtatómmal nem tudtam hozzá kapcsolódni. A nyomtató kijelzőjén megjelenik, hogy az átjárón nyomjam meg a wifi gombot, de az nem találja. A nyomtató HP3050A.Eddig egy régi D-LINk 650 -nel tudtam használni, most nem megy.

2015. ápr. 12. 16:32
 1/4 Szirty ***** válasza:

Nem világos, hogy ez a mostani új az átjáróval egybeépített vagy a korábbi volt?

Ha az új, akkor a "Azt szeretném tudni, hogy használható-e ez a készülék átjárónak?" kérdésed magad meg is válaszoltad (igen).

Milyen készüléket kaptál? A DOCSIS 3.0 egy kommunikációs eljárás specifikációjának a neve nem a készülék típusa. Ebből csak az derül ki hogy ismeri ezt a szabványt ami gyakorlatilag minden új kábelmodemre igaz.

2015. ápr. 12. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
A leírásban az van, hogy D-LINK DCM-704 DOCSIS 3.0 kábelmodem, wifivel, belső antennával. A régi egy D-LINK modem és külön egy D-LINK router volt. Azzal minden további nélkül tudtam 3 számítógépet, 2 wifi nyomtatót hálózatba összehozni. Valószínű hogy én nem értem, de a leírás magyar, a modem menüje meg angol. Azonkívúl a leírásban nem is pontosan azok a megnevezések vannak, mint a modem menüjében, amibe be tudok lépni IP címmel.
2015. ápr. 12. 22:17
 3/4 Szirty ***** válasza:

Ok.

Hát amit szinte biztosra jósolok, hogy beállítás gond lesz, az új DLINK is tudja amit a régebbi.


Lehet hogy az új készülék egyszerűen csak másik IP tartományban van mint amiben a régi volt és emiatt módosítani kellene a nyomtató címét.


Ha van ismerősöd aki járatos az informatika ezen területén, javaslom keresd meg és kérd meg hogy állítsa be.

Így messziről írásban üzenetet váltva ez napokig is eltarthat, de ha le lehet elé ülni akkor lehet hogy pár perc az egész.

2015. ápr. 13. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. A router már összekapcsolódik a printerrel, de a számítógép még nem látja a printert. Majd csak kibogarászom.
2015. ápr. 14. 20:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!