Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Napkollektorok összehasonlítás...

Napkollektorok összehasonlításához kellene mérőműszer. Mérés és min.24 órás adatrögzítés, de mivel? (fénymérés, hőmérsékletváltozás, üzemidő? ) Ki csinált már ilyet?

Figyelt kérdés
Rendelkezésre áll egy db SP 23-as Solar Water Heater Controllers, de ez csak vezérel és nem rögzít-összegez-számol...
2010. febr. 20. 17:49
 1/6 anonim válasza:
Hát nem tudom milyen szinten mihez értesz, de hasonlót csináltam már mikrokontrollerrel. egy egyszerű 8 bites PIC, fotoellenállással, meg hőmérő szenzorral, 2 belső A/D modullal. Kb. 5-10 perces mintavétel, soros portos kommunikáció a kiolvasáshoz...
2010. febr. 21. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors és nagyon jónak tűnő válaszod! Igazad van: az a kérdés, hogy mennyire értek hozzá? De úgy tűnik, hogy Te nálam jobban, ezért privát @-mailben kereslek! A hirdetésben megjelenő Dial-Comp valóban kincsesbánya, csak én nem vagyok "drágakő-szakértő"...a választáshoz kell a szakember!
2010. febr. 23. 10:00
 3/6 anonim válasza:

Nem akarok okos tojásnak tűnni, de ha kollektort akarsz kimérni akkor a teljesítmények érdekelnek téged. A hőmérsékletből nem tudunk meg semmit egy kollektorról. A termelt hőről amit tudna arról meg főleg.

Én mérek kollektort, és hőszivattyúkat már fél éve online, adatok rögzítése 15 percenként. HA gondolod keress meg. Nem vagyok kereskedő nem adok el semmit:-)

2010. máj. 15. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
OK! KÖSZI! Hogy tudlak megkeresni?
2010. máj. 24. 19:44
 5/6 anonim válasza:
Az www.ellmann.hu -n megtalálsz minden elérhetőséget.
2010. máj. 25. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Szerintem ezt keresed: [link]
2011. márc. 28. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!