Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Egy számítógép üzemeltetéshez...

Egy számítógép üzemeltetéshez mennyi napelemre lenne szükség?

Figyelt kérdés
Egy olyan telken akarok számítógépezni ahol nem lehet áram. Elgondolkoztam rajta mennyibe kerülne napelemekkel megoldani. Kb 300w ot fogyaszt óránként. És mondjuk 8 órát megy. Mekkora befektetést igényelne?

2015. ápr. 17. 11:40
 1/2 Tengor ***** válasza:
2015. ápr. 17. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Cadee válasza:
Elég bikás gép lehet ami 300W-ot fogyaszt. Az én i7es procival és még sok fincsi kütyüvel ellátott gépem alap használatkor monitorostól fogyaszt 100at. Attól hogy 300w os táp van benne nem azt jelenti hogy annyit fogyaszt hanem hogy a táp addig terhelhető. A napelem meg drága játék de kb 1 kw/h ami a legkisebb méret amibe érdemes befektetni. Az kb 6 kiló. Ez órànként tehàt napsütéses órában termel 1kw-ot. De ha nincs villamos hàlózat amibe ezt vissza lehet táplálni, az eltárolása igen veszteséges és drága. De persze te tudod mit ér meg neked de én inkább ahol nincs áram oda menekülök a technika elől 😉
2015. ápr. 17. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!