Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Lehet még valamit kezdeni...

Lehet még valamit kezdeni ezzel az autóakkuval, vagy már reménytelen?

Figyelt kérdés

Van egy régi ólomsavas autóakkum (55Ah-ás (12V)), amit világításhoz használtam garázsban. Már rég használtam. Elővettem, megmértem a feszültségét, és kb 5voltot mértem. Felraktam töltőre. 2-3 óra után a töltő kb. 50%-os töltöttséget mutatott. Egy 12 voltos izzó már szépen világított belőle, és a feszöltsége 10v körüli volt. Fél óra további töltés után egyszer csak túláramot mutatott a töltő, és lekapcsolt a túláram miatt. Levettem az akkut a töltőről, és 0voltot mértem benne. Most ezzel már nem lehet kezdeni semmit?

A válaszokat köszi!



2015. ápr. 19. 18:55
 1/1 dirtboy ***** válasza:

annak szerintem annyi,tuti jó szulfátos már amúgy is,a feszültségmérés meg amúgy sem mutatja meg az aku állapotát,attól hogy tart valamennyi feszültséget vagy elér valamilyen feszültséget attól még lehet gyenge áramerősségre.

így meg hogy ki is purcant kár vele foglalkozni,azon már nem segít semmilyen regenerálás.

2015. ápr. 19. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!