Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Honnan tudom megállapítani,...

Honnan tudom megállapítani, hogy rossz-e a kondenzátor?

Figyelt kérdés

Van egy elektromos 900 wattos fűnyíróm, ami csak búg, de nem indul el. A neten olvasva valószínűsíthetően kondenzátor probléma lehet.

Hogy tudok megbízonyosodni arról, hogy a kondi a ludas. Multiméterem van, azonban nem értek hozzá - mondhatni ehhez teljesen hülye vagyok- úgy hogy nem tudom hova kell állítani.

A segítséget előre is köszönöm, Tisztelettel!



2015. ápr. 26. 19:59
 1/4 Tengor ***** válasza:
Szakadás jelzés van a multiméteren? Ha a két kivezetésre rámérsz vele, akkor sípol-e? Ha igen, akkor biztosan rossz.
2015. ápr. 26. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Hogyan kell rámérni? (hova kell állítani a multit?)
2015. ápr. 26. 20:11
 3/4 Tengor ***** válasza:

Ööööö akkor minek van multimétered? "Nyugodjál meg, apának vannak szerszámai... apósom átjön és megcsinálja... ő is apa, csak nem az övé (gyermekemé)"

Multiméter leírását keresd meg és keress szakadás mérőt! Aztán a kondin keress két érintkezőt és 1-1 tüskét dugj oda.

2015. ápr. 26. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Először is, ha már egy multimétert nem tudsz kezelni, nem vagyok benne biztos hogy egy kondenzátort felismersz, de ha még fel is ismered, meglepődnék ha tudnál is vele valamit kezdeni.


A kondenzátornak sok felhasználási területe van, és egy áramkörben általában több kondenzátor is jelen van. Honnan tudnád megállapítani, hogy melyik a problémás?


de a multiméteres kérdésedben segítek:

https://www.youtube.com/watch?v=W7M7dQe9fjQ


Szakadásvizsgálatban is segítek:

https://www.youtube.com/watch?v=8hsY6PHPkzQ


mint láthatod az utóbbi videóban, minden multiméteren van egy dióda ÉS folytonosságmérő állás. Utóbbival tudsz szakadást vizsgálni, ha nem sípol, akkor nincs folytonosság, tehát szakadás van. (elméletben, de persze ez csak akkor igaz, ha a két mért pont között nincs 100ohm ellenállás)

a kondenzátor esetén normális esetben hatalmas ellenállást kell mérned, vagyis szakadást kell tapasztalnod. De ez még nem jelenti hogy jó a kondenzátorod. Mindenképp mérj rajta kapacitást, amit az első videóban eltanulhatsz. Ha a kondira rá van írva, hány uF-os, és a mért érték ezzel közel megegyezik, valamint szakadásvizsgálatkor nem sípol a multimétered, a kondi valószínűleg jó. Más esetben nem valószínű.

2015. ápr. 27. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!