Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » USB kábel összekötése aksival...

USB kábel összekötése aksival lehetséges?

Figyelt kérdés

Pontosítok a kérdésen. Tehát adott egy tablet már régóta megvan és már többször volt szervízben a garanciája is lejárt. Tehát attól nem félek hogy tönkreteszek benne valamit. Sajnos megsérült a micro usb portja ahonnan kapta az áramot, letört (szétolavadt) nem tudom. De ettől függetlenül a tablet működött amíg volt töltése. Szétszedtem az USB kábelét és volt benne egy piros zöld fehér fekete és egy sima vezeték. Az aksinak is volt 3 becsatlakozó vezetéke piros fehér fekete. Ezeket összekötöttem és úgy kapcsoltam rá a tabletre. Mellékeltem 3 képet azon részletesen látszik. Pár másodpercre működött is a tablet aztán semmi. Mi lehet a probléma? Végleg elromlott vagy rosszul kötöttem valamit?



[link]


[link]


[link]



2015. ápr. 27. 21:01
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha csak tölteni szeretnéd elég a pirosat,feketét összekötni.DE:ha te azután is használtad az aksit hogy a tab már kikapcsolt,valszeg már tönkretetted,túlmerítetted az aksit.A tab(bármi)direkt nem meríti le teljesen az aksit.
2015. ápr. 27. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
sztem csak a kábelben szakadt meg valamelyik szál
2015. ápr. 27. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Csak az történt, hogy nem úgy van eredetileg, hogy simán megy az USB 5 voltja vezetékkel (a panelen) az akkura.

Az akku 3,7-4,1Voltos, mit keresne ott az 5V.

A kettő között van egy töltő vezérlő áramkör. Na ezt hagytad ki.

Ha gondolkozol: a tablet akkuról használva 3.7V-ról működik, Te meg ráeresztetted az USB 5 voltját, mit mondjak, megsértődött.

Pár másodpercig próbálta magát tartani, de nem bírt az 5V-al....

2015. ápr. 27. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
Próbáld az aláír tölteni usb ről, direkt rarakod az usb kábelt, egy feloranyi, vagy egy órára, utánna próbáld újból elindítani, ha egy kis időre is sikerül, akkor megfelelő ellenállással direkt az akuhoz huzod az usb szálakat és kell működnie, az aku feltétlen legyen benne.
2015. ápr. 27. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Aláír helyett aksit akartam írni, elnézést
2015. ápr. 27. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat. Mindegyik nagyon hasznos volt. De már az első válasz segített. Kikötöttem a fehér vezetéket és be tudtam kapcsolni a tabot. Tehát nem ment tönkre. Mondjuk ez az 5v túlfeszültség később tönkreteheti. De ehhez sajnos nem értek :( De legalább működik.
2015. ápr. 27. 22:09
 7/7 anonim ***** válasza:
Vegyél egy powerbank case-t ebayen kb 400ft. usb-s 5voltot kap, és 3.9es aksikat tölt
2015. ápr. 28. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!