Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Hogyan tudom meg a BIOS jelszót?

Hogyan tudom meg a BIOS jelszót?

Figyelt kérdés

Van egy Sony Vaio fz31j laptopom. Rá akartam tenni a windows 7, de amint be akartam lépni a BIOSba jelszót kér. Honnan tudhatom meg a jelszót vagy a joker jelszót?


A másik problemám az lenne, hogy nvidia geforce 8600m gs gpu vidikártya van benne, de nem ismeri fel a gép, és ha leszedek hozzá eg drivert azt írja, hogy nem kompatibilis. Ha meg a BIOS-ban le van tiltva akkor meg nem tudok vele mit csinálni. Tudna valaki segíteni?



2015. máj. 7. 03:13
 1/3 tibusz0211 ***** válasza:

Elsősorban regisztrált gép esetében a SONY-tól.

Második esély az elem, tápkábel, akku, és a HDD eltávolítása. Kb. 3 napra. Régen működött, nem tudom hogy él e még a dolog.

Ha a z EPROM-ba van égetve a jelszó, akkor a chip cseréjével (ez nem olcsó)

REMPASS programmal

Megkérdezni azt aki lejelszavazta

2015. máj. 7. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
az a gond, hogy a laptopnak nem mi vagyunk az első tulaja, de ők se tudják megmondani, hogy mi a jelszó. Esetleg azt nem tudod, hogy ebben a laptopban a videókártya cserélhető e?
2015. máj. 7. 11:48
 3/3 tibusz0211 ***** válasza:

Minden laptopban lehet cserélni a video chip-et, csak nem olyan egyszerű, mint egy asztali munkaállomásban a kártyát kivenni és a helyére másikat tenni.


Szakzsargonban golyózásnak hívják a technológiát.

Egy közepesen felszerelt átlagos számítástechnika szaküzletben meg tudják oldani, de legalább is el tudják olyan szaktudással rendelkező emberhez juttatni aki kicseréli.

2015. máj. 8. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!