Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Mitől áll le a laptop és mit...

Mitől áll le a laptop és mit tegyek?

Figyelt kérdés

A laptopom két-három hete leáll, valahányszor elkezdek rajta online filmet vagy sorozatot nézni. Gondoltam arra, hogy túlmelegszik, mert miután kikapcsol utána eléggé meleg szokott lenni, de gondolom akkor amúgy is leállna, ha nagyon meleg, nem csak, ha filmet nézek. De ez csak olyankor szokott. Már kezd eléggé idegesítő lenni, főleg, hogy nem tudok mit kezdeni vele. Tud valaki valami tippet adni?


ASUS X58L

Az akkumulátora már nem a legjobb, csak töltővel működik. Kb. 4 éves a gép.



2015. máj. 14. 17:08
 1/4 anonim ***** válasza:

Pedig valószínű, hogy túlmelegszik.

[link]

Tedd fel ezt a gépedre, és folyamatosan figyeld, hogy mennyi a hőfok. Ha 90 fok fölé megy, akkor 99% az az oka.

2015. máj. 14. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
szerintem ki kéne takaritan a laptop mert ha nem takaritód eltömödnek a hütő lamelák és akár a venti is megáll igy nincs semmi féle hütés és ha megterheled akkor még jóbban melegszik azért kapcsol ki a laptop mert bekapcsol a túlmelegedés védelem,vidd el egy hozzád közelebi szervizbe és takaritasd ki
2015. máj. 14. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Mit lehet tenni?:

Könnyű út: elviszed az infóboltba egy nagygenerálra

Nehezebb út:

-Először is leszeded az alját, megnézed hogy mindegyik ventilátor forog-e rendesen

-Ha igen, akkor felrakod a Speedfan nevű programot, és állítsd feljebb a ventilátorok fordulatszámát (ebben tudok segíteni, ha rám írsz, mert nem magától értetődő a Speedfan felülete).

-Ha ez sem segít, akkor ki kell takarítani a házat, újra kell pasztázni a videokártya és a processzor érintkezőfelületeit.

segítség:

[link]

[link]

-Ha még ez sem segít, akkor árulnak viszonylag olcsón laptopok alá való ventis hűtőpadokat.


Ami még probléma lehet:

-driverprobléma (nem valószínű)

-lehet hardveres gond is, bár akkor szerintem akkor is jelentkezne ez, ha alapjáraton pörög minden

-merevlemez is lehet a hibás, de akkor sztem kékhalálozna csak.

2015. máj. 14. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm. El fogom vinni kitakaríttatni, és a programot is rátetetem bizti ami bizti.
2015. máj. 14. 18:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!