Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Hogyan működik valójában egy...

Hogyan működik valójában egy zümmer? Mitől van/lehet ez így (lent részlëtezve)?

Figyelt kérdés

Egy arduino-n keresztül (lényegében egy mikrokontroller, aki nem ismerné: [link] próbáltam ki, hogy zümmerre, a neki lefoglalt porton kiküldök egyetlen magas szintet (lényegében egy 0-ás bitet). A kód egész egyszerűen ennyi:


void setup()

{

pinMode(12, OUTPUT);

digitalWrite(12, 1);

}


void loop()

{

}


Itt elvileg a setup() metódus fut le egyetlen egyszer a processzoron, a loop() pedig az, ami folyamatosan fut utána. Ezért is mindent csak a setup()-on belülre tettem.


Logikusan azt vártam volna vissza, hogy egyet kattan a zümmer, aztán annyi : mivel a membrán (de lehet, ezek szerint nem az van benne) egyszer magas helyzetbe kerül az 5 volttól, aztán úgy is marad.


Viszont amint ráküldtem az arduinora ezt a programot, és elkezdett futni, olyan éktelen visításba kezdett a zümmer, hogy szó szerint a fal adta a másikat. (mert ráadásul olyan helyzetben vagyok a szobában, hogy a falról kb. még egyszer akkora erővel jött vissza egy adott helyzetbe a hang, így amikor kicsit elfordultam, már azt hittem, hogy most süketülök meg.


Kb. egy olyan 2 KHz körüli visítás lehetett ez.


De mi a franctól van ez? Amikor semmilyen váltakozó feszültségsorozat nem érkezik elvileg ki azon a porton, amire a zümmer rá volt kötve. Csak konstans 5 Volt.


???

Valakinek van valami ötlete?



2015. máj. 15. 14:20
 1/4 A kérdező kommentje:

Na, most jól ráfáztam. =(

Kipróbáltam egy 6V-os elemről (gondoltam, csak nem árthat, ha emlékeim szerint mondták, hogy 3 és 30 Volt között megeszik bármit), és szintén elkezdett visítani. Csak mondjuk furcsa, hogy az 1-el nagyobb feszültségtől pont kevésbé. :/


Fene gondolta volna, hogy ezekben elektronika van... akkor azért ilyen drágák? (600 Ft/db)

2015. máj. 15. 14:32
 2/4 A kérdező kommentje:

A jó életbe!! Ott van 6 db zümmerem (kettőt én vettem még anno), és most egyiket sem fogom tudni használni - egyenlőre - mert feszre egyből rezonálnak, visítanak.


Senki se mondta, hogy a zümmerben egyből egy multivibrátor is van!! =( >(

2015. máj. 15. 14:35
 3/4 anonim ***** válasza:
Pedig igen. Azért zümmer. Különben csak egy hangszóró lenne.
2015. jún. 2. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Mindegy most már. Egyébként jól jött azóta, hogy van olyanom is, csak most abból van sok, kis hangszóróból viszont kevés. Most ilyen poros, kifásult papírmembránú, szakadozott hangszórókat is elő kellett szednem.


Mondjuk erősítővel azért szólnak azok is, csak eléggé csúnyák, és foszlanak. :/

2015. jún. 3. 15:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!