Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » A személyi számítógépek...

A személyi számítógépek felépítésében az alapgép részeinél mi az a Slot? Minek felel meg, vagy mi az? Az alapgép és az alaplap ugyanaz?

Figyelt kérdés
Az érettségire készülök, és sajnos ezekre nem találtam választ. Elég nehéz összeszedni hozzá az információkat. :/

2015. máj. 20. 16:25
 1/9 anonim ***** válasza:
Ajjaj
2015. máj. 20. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
ajaj bizony
2015. máj. 20. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

"Az alapgép és az alaplap ugyanaz?"

Nem. Az alapgép maga a PC, amiben benne van az alaplap.

Az alaplapra csatlakozik a processzor, a memória , a bővítőkártyák, a háttértároló egységek; illetve ahhoz kapcsolódnak különböző portokon keresztül a külső perifériák (monitor, egér, billentyűzet, stb...).


A slot az egyenes, lapszerű bővítőfoglalat ("rés", "vágat") megnevezése - lásd a Pentium Pro, Celeron, Pentium II és Pentium III processzorok Slot1 ( [link] ) vagy az AMD Athlon SlotA ( [link] ) elnevezésű foglalatát; vagy lásd a memóriáknál is slotként hivatkoznak a memóriafoglalatra (DIMM-slot: [link] ); illetve a bővítőkártyáknál is ISA/PCI/PCIE/AGP slotokról értekeznek.

2015. máj. 20. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Értem, hogy hülye kérdés volt, de most találkozom először ezekkel a fogalmakkal, és még nem tudom őket élesen megkülönböztetni.


Lehet, hogy ez is hülyeség, de akkor az alaplap a slot? Az alaplap wikijén kijön a pentium is, és úgy fogalmaztál, hogy a slot "lapszerű bővítőfoglalat".

2015. máj. 21. 06:39
 5/9 A kérdező kommentje:
És alapgép alatt érthetem a hardvert?
2015. máj. 21. 07:19
 6/9 anonim válasza:

A számítógép alkatrészeit hívják hardvernek.

A slot egy foglalat (sok pici érintkező), ami az alaplapba van beleépítve. Erre csatlakozik rá a cpu.

2015. máj. 21. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
Végülis, mondhatjuk, hogy a slot egy csatlakozó.
2015. máj. 21. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

"És alapgép alatt érthetem a hardvert?"

Nem.

A hardver az egy tág fogalom. Beletartozik minden fizikai, kézzel fogható számítástechnikai eszköz - beleértve az egerez, billentyűzetet, monitort, alapgépet, alaplapot, processzort, stb...


"de akkor az alaplap a slot?"

Nem.

A slot, mint azt már előző hozzászólásomban említettem a bővítőfoglalat.

Maga az alaplap nem bővítőfoglalat, hanem azon vannak bővítőfoglalatok - vannak amelyek slot-szerűek (mint például az általam előbb említett Slot1, Slot2 és SlotA processzorfoglalatok, a bővítőkártyák ISA/PCI/AGP/PCIE foglalatai, vagy a memóriafoglalatok), és vannak olyanok is, amelyek nem (például a közel négyzet-alakú "Socket" processzorfoglalatok).


"Az alaplap wikijén kijön a pentium is, és úgy fogalmaztál, hogy a slot "lapszerű bővítőfoglalat"."

Értsd a lapot, mint nyomtatott áramköri lapot, vagy kártyát, aminek az egyik éléhez közeli felületein vannak az érintkezők. A nyomtatott áramköri lap ezen élét rakod bele a foglalat résébe (innen jön a slot megnevezése), ahol a foglalat két oldalán található csatlakozók hozzák létre a kapcsolatot a nyomtatott áramköri lap érintkezőivel.

2015. máj. 21. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :)

És bocs, hogy számotokra ilyen evidens dolgokat kérdeztem, de csak most kezdtem el ismerkedni ezekkel a fogalmakkal. Ígérem, az érettségire már felkészülten megyek. ;)

2015. máj. 22. 16:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!