Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Van olyan beltéri egység ami...

Van olyan beltéri egység ami beltéri antennával működik ami elfogadja a digi kártyát?

Figyelt kérdés
2015. máj. 30. 20:00
 1/7 anonim ***** válasza:

Nincs, ez nem a beltéri egységen múlik.

Az antannának fizikailag látni kell a holdat, ha falomb vagy bármi útban van, már nem jut el az antennához elegendő nagyságú jel. Ha nagyon sötét felhős az idő és esik az eső már az kétségessé teszi vételt.

Egyébként nekem beltéren nyitott ablak mellett egy kempingantennával sikerült vételt megvalósítani.

Mondjam, hogy nem északra nyílt az ablak??

2015. máj. 30. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
És olyan van hogy 2 kártyás beltéribe az egyik kártya masik előfizető nevén van más csatornákkal?
2015. máj. 30. 20:24
 3/7 anonim ***** válasza:

Ugy tudom a Digi párosítja a kártyát a beltérihez és akkor nem.

Régebben így volt..

2015. máj. 31. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Olyan van, hisz a box nem fogja neked leellenőrizni, hogy a két kártya azonos néven van-e, az más kérdés, hogy magyar előfizetői kártya mellett más magyar kártyát nem igazán tudsz használni az mtva kártyán kívül... :D Digi kártyát valóban nem lehet másik beltéribe tenni, ill. CI+-t tudó beltéribe lehet, de azok közül sem mindegyikbe, s jelenleg nincs egy olyan lista, ami összegyűjtené ezeket a beltériket, mert még friss a dolog. A CI+-os dolgot elsősorban azért vezette be a digi, hogy sat tuneres TV-k modulfogadójával tudd használni a digi kártyáját, nem pedig box-al, itt is társításra kerül a kártya, csak értelemszerűen nem a boxhoz, hanem a modulhoz társítják. Szóval egyszerűen fogalmazva, a mezei Digi kártyák valóban párosítva vannak a digi beltérijéhez, épp ezért azt másik boxban nem tudod használni. Jelenleg Mo-on egyedül a UPC Direkt nem társítja a kártyáit, de Ők is csak a direkt kártyára előfizetők kártyáit nem társítják, ez utóbbit direkt így kell igényelni, csak kártyás előfizetés, s ezt használhatod saját boxban is. Eleve nem túlzottan divat mostanság az olyan box, amiben két kártyaolvasó is van, ill. legalább egy kártyaolvasó s egy modulfogadó, pláne ha ezek közül még a CI+-t is tudnia kéne, sőt a digis kártyát ill. digis modulfogadót is letudja kezelni, fogalmam sincs, hogy egyáltalán jelenleg lehet-e találni ilyet! Szóval a Digi esetében ne gondolkozz saját boxban, ill. ne nagyon akard ezt 1 beltériben tudni, másik kártyával. Feltételezem, hogy mit akarsz elérni, egy pl. digi előfizetést kötnél, s egy UPC előfizetésre meg ismerősöd fizetne elő társkártyával, a társkártya meg nálad lenne, ezt így egy beltérivel nem lehet kivitelezni.

Elképesztően korlátolt gondolkodást mutat a digi, a telekom s az austriasat egyaránt. Úgy hülyék, ahogy vannak! A társítással kárt okoznak saját maguknak, de talán majd egyszer rájönnek. A UPC meg hülye lenne publikálni, hogy konkrétan mennyit nyert a cég a kártyás előfizetéssel, de azért azt láthatnák, hogy X éve már működik, s jól működik a dolog, az előfizetők száma növekszik stb. :D

Összegezve, teljesen mindegy, hogy mely szolgáltatók csatornáit szeretnéd egyszerre nézni, sajnos 2 beltérit kell ehhez használnod!

Van olyan műholdas antenna, ami működik "beltérben" is, ez nem egy szokványos műholdas antenna, a neve: Flat satellite antenna. Információim szerint zárt ablakon (azaz üvegen) is kilát, de nyilvánvalóan ettől függetlenül nem mindegy a pozíció, szóval ne úgy képzeld el, mint egy földi antennát, hogy leteszem, "megy" azt' csoki.

Az ára "elég jó", csak olyan helyre szoktak ilyesmit rakni, ahol a parabola tiltott, pl. olyan lakóövezetek, ill. városok olyan részei, ahol "rombolja" a látképet. Ettől függetlenül mindenki kültéren szokta használni, csak erkélyen, "eldugott helyen" stb.

Kb. 0 információm van róla, szóval még a működési elvét sem ismerem, mert sosem érdekelt, fogalmam sincs mennyire hatékony, kb. mekkora hagyományos antennát bír kiváltani, szóval erről információt kell gyűjtened, ha valóban ilyenre van szükséged.

2015. máj. 31. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Előzőhöz:

Nem tudtam ma hol tart a digi, régebben a "boldog időkben" persze őket néztem, aztán váltottam UPC-re, bár akkor se volt igazán publikus (nem ajámlották, kínálták) a csak kártya vételi lehetőség.

Tudtam róla, azt vettem tán 5 éve, azóta is használom, tulajdonképpen 2 TV-t szolgál ki. Persze minden hardver az enyém, de ez nekem nem gond.

Továbbá (és ezért kergettem a csak kártyás megoldást)hétvégén zsebrevágom a kártyát, viszem a telekre, mert persze ott is ki van építve és nézem a TV-t.

Igazából nem tudom, de nem is bolygatom, a UPC direct előfizetésem nyit 3 cseh sportcsatornát, többek között ott tudom nézni a MotoGP-t. Hogy ez véletlen vagy "jár", azt nem tudom, de nézem.

További illegális lehetőségét nem használom ki ennek a megoldásnak, azzal nem foglalkozom.

A Spider műholdvevő egészen különleges lehetőségeket rejt 2 tunerével, NETre kötött kapcsolataival, de erre azért TV

nézést nem alapozok, mindenesetre érdekes.

2015. máj. 31. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Na, jó hogy mondtam, most megy a NovaSporton a MotoGP..

Rossi rosszul áll. 10.

2015. máj. 31. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Az összes, vele egyenértékű csomagban lévő cseh, szlovák csatornát nyitja. Szal külön csomagos freesat csatornákat leszámítva mind. Ez normális, ezért van upcd a szüleimnél is, apám anyanyelvi szinten tud csehül, ez volt az egyetlen oka, h váltottak upc-re.
2015. jún. 1. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!