Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Ehhez milyen IC és dióda...

Ehhez milyen IC és dióda kell? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Arra gondoltam, hogy csinálnék egy olyan rendszert, ami ha rálépek a lépcsőre, shade in-ben felkapcsol minden lépcsőfokon egy-egy ledet, ha lelépek róla, shade out-ban lekapcsolja a ledeket.

A le és felkapcsolást úgy gondoltam megcsinálni, hogy egy lézer megvilágít egy fényérzékeny diódát, ami ha nem kap fényt áramot ad le.

Olyan IC kéne ami meg tudja csinálni a halványítást/erősítést egy-egy áramjelre, és olyan led ami bírja ezt.

Létezik egyáltalán ilyen?



2015. jún. 5. 22:44
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Ez mindenképp mikrkontrolleres feladat. PIC, AVR, Arduino jó a feladatra.


A lépcsőfokoktól függően nem árt egy bemenet és kimenet bővítő. Meg persze a ledek áramfelvételétől függően egy sor tranzisztor vagy fet.


Az érzékelésre nem feltétlenül kell lézer, elég lehet az infraled+érzékelő páros is.



https://www.youtube.com/watch?v=dECisi8KpDA


Ha valami ilyesmit szeretnél, akkor elég egy pár érzékelő is, attól függően hogy honnan indulsz lentről felfelé, vagy fentről legelején kapcsol.


Ha van hely akár ilyenekkel is megoldható a fokok világítása


[link]


Vagy ledszalaggal is persze.


Maga a kapcsolás nem lesz bonyolult, legfeljebb a programozás okozhat fejtörést.

2015. jún. 6. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Ehhez nem kell feltétlenül mikrokontroller:

[link]

2015. jún. 6. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek :D

Igen erre gondoltam.

2015. jún. 6. 16:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!