Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Ez a transzformátor hány...

Ez a transzformátor hány Amper-t tud leadni?

Figyelt kérdés
Adott egy 1957-ben gyártott trafó. 220V-ot transzformál 24V-ra. A névleges teljesítménye 60VA. Az lenne a kérés, hogy mennyi ampert tud leadni? Nekem 2,5A jött ki, de valahogy egy kicsit kevésnek tűnik. Ja és természetesen a jelenlegi 240V, 60Hz-en lesz járatva.

2015. jún. 13. 21:02
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is 2.5 A jött ki. :)
2015. jún. 13. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Plusz megjegyezném, hogy tudomásom szerint Magyarországon jelenleg 230V/50Hz a szabvány.
2015. jún. 13. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
43%
Valóban, 230V van. Így 25V lesz kb a feszültség, 2.5A áramerősséggel, és ~63W-ra emelkedik a teljesítmény. Ezért egyébként valamivel jobban is fog melegedni.
2015. jún. 14. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :) Valamiért 240/60-ra emlékeztem...
2015. jún. 15. 08:41
 5/5 anonim ***** válasza:
Arra figyelj, hogy a 60VA-t ne lépd túl, mert hiába magasabb a feszültség a trafód nem fog tudni többet. Egy picit meg fog emelkedni a kimeneti feszültsége. 25V körüli lesz a feszültség a kimeneten, és ennek megfelelően kb. 2,4A-ot fog tudni leadni. Ami előfordulhat a megnövelt feszültség miatt, hogy nem lesz szép színuszos a kimeneti fesz, ha közbe telítésbe megy a vasmag (ilyet láttunk sajnos régi trafóknál, bár ott kevésbé volt jellemző a határértékre méretezés, sokkal több méretezési tartalék volt bennük).
2015. nov. 30. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!