Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Ledhez fényerőszabályzó?

Ledhez fényerőszabályzó?

Figyelt kérdés
220 as led a szobában, szeretnék tekerős kapcsolót, mint az izzókhoz, ma voltam elekroboltban, azt mondtak nincs, mármint egyáltalán. Nos, azt nehezen, de mondjuk elhiszem, hogy gyárilag nincs ilyen, de van e valami megoldás, amivel tudnám állítani a ledlámpa fényerejét, ami pl nem hivatalosan kapcsoló, de akármi, ami univerzálisan csökkent a teljesítményen, egyszer valahol láttam akkor egy flexet állítottak, alig pörgött, csak nem tusom mivel és hogy.., vagy akármi hasonló ha van kérem adjatok egy kis infót, köszönet

2015. jún. 18. 22:25
 1/6 anonim ***** válasza:

Dimmer -nek (fényerőszabályzó) hívják amit keresel;

lásd itt:

[link]

2015. jún. 19. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
2015. jún. 19. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Ahhhaaaa gondoltam, hogy van :)

Köszönöm szépen

Mondjuk az ára nem semmi..

2015. jún. 19. 09:46
 4/6 anonim ***** válasza:
Ledhez nem jó. Nekem is van ilyenem. A "régiekhez" vettem, azokkal működött, de a lednek csak két állapota van, vagy működik vagy nem vele
2015. jún. 19. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Alapvetően kétféle ledlámpa van. Egy adott gyártó adott típusánál is van olyan változat, amit lehet szabályozni, ez jellemzően másfél-kétszer annyiba kerül, mint a nem szabályozható változat.


A (normális, nem ratyi) ledes fényforrások a kimenő teljesítményt szabályozzák, a ledek áramfelvételét stabilizálják. Bizonyos határok között a bemenő feszültség nagyságától és hullámformájától függetlenül. Két lehetőséeg van: vagy világít teljes fénnyel, vegy be sem kapcsol.


A dimmerek jellemzően fázishasítással végzik a fényerőszabályzást, nem a kimenő feszültség nagyságát szabályozzák (ez veszteséges lenne, nagyon melegedne), hanem idővel játszanak: másodpercenként százszor (ennyi félperiódusa van az 50 Hz-es hálózati feszültségnek) bizonyos ideig ki van kapcsolva, bizonyos ideig be. A ki /be kapcsolás időtartamának arányával változik a hagyományos izzószálas lámpák fényereje.

A szabályozható ledes lámpák ezt a ki-be kapcsolási arányt (kitöltési tényezőt) érzékelik, és ennek alapján szabályozzák a ledekre jutó áramot. Ha szabályozható ledlámpát veszel, fog működni egy olcsó dimmerrel is.

2015. jún. 19. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Uhh. Most vettem lámpát.., akkor magyarán kb 10e ből lehetne ilyen cuccom.., azt hiszem egyelőre jó lesz ahogy van.. :)
2015. jún. 20. 19:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!