Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Mit jelent hogy egyenáramnál...

Mit jelent hogy egyenáramnál pld.150khz?

Figyelt kérdés

Vagyis tudom mi az az egyenáram meg a Hz-frekvencia.

A fogalmakat is.

De nem tudom, hogy elképzelni pld egy monostabil vagy egy astabil multivibrátornál, hogy mi rezek vagy mi ismétlődik.

Vagy hogy a rádióhullám is hogy terjed a levegőben és honnan tudjuk meg hogy mi a kép és a hang?

Mik rezegnek egyáltalán ?

Nem tudom, hogy érhető el voltam hogy mire célzok.



2015. júl. 1. 17:58
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha frekvenciája van, akkor nem egyenáram. Hiszen állandóan változik az áram iránya és mértéke, tehát váltakozóáram.

Van egyenfeszültség (egyenáram) ami időben állandó nagyságú és irányú, változófeszültség (változó áram) ahol a nagysága változik de az iránya nem. És végül a váltakozó feszültség (áram) ahol sem a nagyság sem pedig az irány nem állandó.

2015. júl. 1. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 |Orfeusz| ***** válasza:

A másodikra tudok válaszolni. A rádióhullám az elektromágneses sugárzás egyik fajtája (hullámhossztartománya). Az EMS az elektromos és mágneses tér időbeli és térbeli "hullámzása". A térerősség és a fluxus vektorai változnak periodikusan. Tulajdonképp nem rezeg semmi. Nem is kellenek hozzá atomok, anélkül is terjed. Ugyanilyen EMS az IR, a fény, az UV, röntgen, mikrohullám, meg a gammasugárzás is.

Az egyenáram frekvenciáját nem tudom.

2015. júl. 1. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Hullámzás alatt mi értendő?
2015. júl. 1. 20:08

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!