Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Mobil klíma kivezetőcsövét,...

Mobil klíma kivezetőcsövét, betehetem a használaton kívüli cserépkályha ajtajába, hogy arra fújjon ki, nem okoz kárt?

Figyelt kérdés
Kiporszívózott tiszta a kályha. Gondoltam, egyszerűbb megoldás oda készíteni egy kivágott lapot, mint az ablaknyíláshoz. Ráadásul a mobil klíma elhelyezése is kedvezőbb lenne a szoba azon felében.

2015. júl. 2. 13:33
 1/6 Trafó1 ***** válasza:
Lehet, hogy jobb is a megoldás, mert a kályháknak alapban van kifelé huzatuk, és ez segítene kicsit a berendezésnek.
2015. júl. 2. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

én nem csinálnám


a klímA kifújt levegője tele van párával

csak akkor csináld, ha szét akarod áztatni a kályhádat.

a húzűsa messze nem akkora, amennyivel a klíma fújja.

2015. júl. 3. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Bence_ ***** válasza:
Szerintem nyugodtan beleteheted. A meleg levegő biztosan mehet, szerintem a levegőben lévő pára sem árt neki.
2015. júl. 6. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
A kimenő levegőben a pára jól megáztatja a kályhát, a benne levő korom meg szépen átitatja. Ha a kémény falazott, akkor az ott felgyűlő víz átitatja kormos folyadékkal a falat. Sok mindentől függ, hol csapódik le, nehéz így válaszolni. Másrészt a kilépő meleg levegővel fűtöd a kályhát, amit újra le kell a gépnek hűtenie...
2015. okt. 1. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Természetesen nem kötöttük be!

Megkérdeztem szakembert és ő is hasonlóakkal érvelt, mint a hozzászólók, azaz nem szabad bekötni a kályhába, de még csak a kéménybe sem.

Maradt az ablakos megoldás. Nem vettem, készítettem vastag nejlonból kivágva mobilklíma ablakszigetelést (ilyet lehet kapni is, de drága). Plusz, vastag sötétbarna sötétítő függönyünk van, amit még be is húztunk, így nem jött vissza a meleg levegő.

3,5 wattos mobilklíma, akkora a teljesítménye, hogy szinte az egész lakást behűtötte nyáron, ami nem kis szó, hiszen 130 nm. Két egymásba nyíló szobában használtuk, ami együtt kb. 70 nm, azt akár a fázós szintig képes lehűteni. :-) Általában zártuk a folyosó felőli ajtót, de ha nyitva maradt, érezhetően lehűtötte az egész lakást. (persze a klímás helységben 25-26 fokra, a konyhában kb. 28-30-ra)

Meg sem kottyant neki a kinti 36-40 fokos meleg. :-)

Idén nyáron, nem volt gondunk az alvással sem a nyári forró éjszakákon.

Imádjuk! Áldottuk az eszünk, hogy megvettük! :-D

2015. okt. 3. 00:00
 6/6 A kérdező kommentje:

A villanyszámlát nem dobta meg túlságosan, ami szintén nagyon pozitív.

Gondolom, abból is adódik, hogy az intelligens érzékelővel megáldott gép automatikusan, hol klímával hűtött, hol pedig csak ventilátorként forgatta a levegőt. A beállított hőmérsékletet tized pontosan tartotta, amit rendszeresen figyeltünk digitális és hagyományos hőmérőkön.


Még egy nagyon hasznos dolog: Vannak akváriumok is mindkét szobában (a két összenyílóban, melyeket említettem), ezeknek a hőmérséklete is így tökéletesen szabályozva voltak, azaz nem melegedtek túl a hőségben.

2015. okt. 3. 00:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!