Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Milyen fajta légkondicionálót...

Milyen fajta légkondicionálót vegyek?

Figyelt kérdés
Úgy döntöttem veszek egy légkondit mivel nem tudok aludni éjszaka olyan meleg van. Falit,vagy mobilt vegyek inkább? Ki melyiket ajánlja? Melyik gazdaságosabb? Illetve mi különbség van a klíma és a léghűtők között?

2015. júl. 9. 16:58
 1/3 anonim ***** válasza:

A klíma és léghűtő között az a különbség, hogy míg klímát érdemes venni, azt nem ;) Vizet vezet át egy hőcserélőn, és ezt lárologtatva elvileg valamennyit hűt, de gyakorlatilag semmivel nem jobb egy ventilátornál.

Az, hogy mobil vahy split klímát válassz, már egy nehezebb kérdés. A mobil klímának rosszabb a hatásfoka, ám a beszeralése pofon egyszerű, gyors, és nem igényel szakembert. Ezen kívűl maga a készülék is lényegesen olcsóbb. Nagy hátránya, hogy mivel a komoresszor is bent van a szobába, elég nagy zajjal van A split klíma előnye a jobb hatásfok, halkabb, és precizebb működés. Házránya a magasabb ár, és az, hogy a beüzemeléshez minden esetben szakember segítségére van szükség.

Mindenek előtt tudnod kell, mire és mennyit akarod használni. Ha mondjuk kiteszed a lakás egy olyan pontjára, hogy az egész házat hűtse, vagy egy nagyobb szobár akarsz vele hűvösen tartani, vagy épp nagyon sokat menne, akkor mindenképpen split. Ebből is van inverteres és on-off verzió. Amennyiben sokat megy megéri az inverteres, de ezt inkább mediterrán helyekre szokták ajánlani.

Ha mondjuk egy közepes vagy kisebb szobába kell, és csak kánikula esetén használnád, akkor a mobil jobban megéri szerintem. Magyarországi éghajlat mellett, max pár hétig lenne rá szükség évente, és ebben az esetben, az említett hatásfokbeli különbség nem okozna nagy eltérést a villanyszámlában egy split klímához képest. Ezen kívül a mobil takarítása is egyszerűbb, de mint írtam, a hangja nagyon nagy!! (Nekünk is ilyen van itthon, én tudok mellette aludni is, de van egy egészséges 60dB hangja).

2015. júl. 9. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi szépen, mindenképp megfontolom hogy milyet válasszak! :)
2015. júl. 9. 21:00
 3/3 anonim válasza:
Mi most vettünk klímát, és most fogják beszerelni, olyat vettünk, amivel télen fűteni is lehet, bár nem is nagyon láttam már másmilyet. Így nem csak pár hétig tudod használni. Inverteres, split klímát választottunk.
2015. júl. 15. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!