Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » IR sensor (Infrared Remote)...

ForesT* kérdése:

IR sensor (Infrared Remote) kicserélés?

Figyelt kérdés
Sziasztok, a kérdésem az lenne, hogy ha csak simán kicserélem az alaplapon lévő IR szenzort egy olyanra amire tudom, hogy egy távirányító tud működtetni. A gyárira nincs távirányító, de amire kicserélném van és ugyanúgy egy sima 5.1-es szenzora.

2015. júl. 13. 23:46
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha nem tudod vezérelni egy másik távirányítóval sem (pedig ezek a hangrendszerek általában azért nem túl bonyolultak, hangerő fel, le, mi van még?), akkor vagy hibás a szenzor vagy valami olyan egyedi jelekkel kell működtetni, amit egyik távirányító sem tud. De ez utóbbi szerintem nem valószínű. Próbálgattad azért távirányítókkal? Vannak ilyen univerzálisak is, amik egymás után többféle elterjedt jelet is leadnak ugyanarra a műveletre, pl. hangerő fel. Ha hibás a szenzor, akkor ha egy ugyanolyan paraméterű (feszültség, áramerősség, ellenállás, vételi frekvencia, mittudomén) szenzorra cseréled, akkor működhet. Nem is biztos, hogy pont ugyanolyannak kell lenni, mert például lehet, hogy kisebb vagy nagyobb feszültségen is működik csak legfeljebb egy kicsit másképp, pl. az eredetinél kisebb távolságról érzékeli csak a jelet.
2015. júl. 14. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Igen próbáltam univerzális távkapcsal és nem fogja meg, úgy vettem észre lehet, hogy a szenzor sült ki, vagy csak annyira noname márka, hogy egyáltalán nem fogja meg.


A távirányító amivel próbáltam: [link]


(Nem tudom, de szerintem akiktől vettem üzletből, azok elég hülyék, már mondjuk nekem alapból egy aux gomb kellene nem "HOM" vagyis (Home Theater), mert aux-ra kell átraknom a cuccot. De azt mondták az nem kell elég a HOM is. Hát mondom jól van, de vissza cserélhetem ha nem jó.)


A szenzor pedig ami alapjába rajta van:

[link]


Egyszerűen nem fogja meg a távkapcs, de előtte megpróbálom azért egy aux-osal is, hátha azzal sikerülni fog! Véleményed?

2015. júl. 14. 09:29
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha ki tudod próbálni másik távkapcsolóval, akkor szerintem érdemes, mert az csak könnyebb, mint szerelgetni.

Amúgy én arra gondoltam, hogy csak a szenzort kicserélni, de lehet, hogy egyszerűbb az egész panelt, ami a képen van. Már ha lehet ilyen panelt szerezni valahonnan.

2015. júl. 14. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Hát sajnos egy noname márka, egyszóval kétlem, hogy lehetne egy egész panelt cserélni.


Megpróbálkozok a szenzor cserével ^^


Majd írok választ, hogy ha netán valakinek is van ilyesmi baja - bája akkor tudjon kezdeni valamit magával .:)

2015. júl. 15. 14:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!