Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Márkásabb erősítőknél is csak...

Márkásabb erősítőknél is csak amolyan "közenincs" a megadott W szám, mint az autós erősítőknél vagy azokra lehet adni?

Figyelt kérdés

Pl. Panasonic 230 V-os erősítő 260 W van rá írva, akkor ez tényleg vehető annyinak?


(mert vettem egy nevében 1000 W-os autórádió erősítőt, de aztán meg látom, hogy RMS: 2x240 W max. ez gy igen vicces ...)


2015. júl. 14. 11:23
 1/5 anonim ***** válasza:

a 230 V-os erősítő, 260W-ot vesz fel a hálózatból, ami teljesítményben ha jó féle cuccról van szó, max 2x100w.

Milyen autó rádiót vettél?

2015. júl. 15. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

még nem vettem semmilyet, csak akarok és nézegetem őket, de hát ez így király. Rá írnak ilyen nagy számokat, hogy 1000 meg 2000 és akkor típustól függően, ez hol csak jó estben 2x240 W-ot jelent RMS-t, rosszabb esetben láttam már 2x50 W-ot is, tehát egy teljes vicc. Akkor mégis hogy a frászba hasonlítgasson az ember? Vagy mire lehet adni? Hát egy autórádiónál is eladták úgy, hogy 4x50W (pedig márkás volt!), aztán kiderült, hopgy 4x6 W volt az csak. eGYszerűen tényleg nem értem, hogy akkor mégis mi lapján nézegessem őket ...


És mellesleg egy kérdés: miért nem mindegyik a tényleges RMS-t írja rá?

2015. júl. 16. 10:04
 3/5 anonim ***** válasza:

hangosítani márkár veszünk, és ott nincs rms, és W mizéria

Skytech, omnitornic, stb kuka

2015. júl. 16. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

de mert ott miért nincs?


én pont ezt kifogásoltam, hogy egy Technicsnél is rá van írva a 260 W, viszont RMS nincs, na aztán csak a jó isten tudja, mennyi az valójában, de ahogy írták, max 100 W ...


autóerősítőknél egyébként detto ezt látom, Pioneereket néztem, de ott se volt sok köze a megadott Wattnak a tényleges teljesítményhez.

2015. júl. 17. 09:30
 5/5 A kérdező kommentje:

ezt figyeld:


"Leírás

Tulajdonságok:

- P.M.P.O: 1200 watt

- RMS: 5 watts

- 2 csatornás

- Hangerő szabályzó

- Frekvencia: 80 Hz - 20 kHz

- Mérete: 400 x 75 x 75 mm "


szóval most már létezik egy PMPO-megjelölésű W is, ami valójában 5 W RMS, az ész megáll na. csak legalább lenne akkor valami fix képlet, ami alapján kiszámolható a valós érték a kábító értékből.

2015. júl. 28. 07:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!