Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Olyan kerdesem lenne hogy...

Dávidszon92 kérdése:

Olyan kerdesem lenne hogy milyen hangszorot ajanlotok Citroen xsaraba (99') a gyari helyett hogy szep melyhangzast erjek el?

Figyelt kérdés

JVC kdr 431 - es fejegysegem van , az elso ketto ajtoba 16,5 cm es hangszorok vannak a hatsot nem tudom..

Esetleg vmi tippek ??


2015. júl. 14. 20:09
1 2
 1/19 dirtboy ***** válasza:

ha nincs semmi baja a gyárinak akkor első körben az ajtókat bitumenlapozd ki rendesen,ha nem tudod hogy kell akkor neten rákeresve találsz róla infókat.

egyúttal a hangszóró beépítését is nézd meg és ha nem tökéletesen fekszik fel a hangszóró akkor azt is csináld meg.

ha utána sem vagy elégedett akkor mehet neki egy kis kétcsatornás erősítő.


minél kisebb frekit akarunk annál több energiára van szükség,a fejegységek végfokai ezt nem tudják megadni.

ezek után ha még mindig nem tetszik akkor lehet másik hangszóró után nézni.

ha most csak így minden nélkül csak a hangszórót cseréled akkor nem csak hogy halkabb lesz az új mint a gyári hangszóró de mélyben sem igen lesz gazdagabb.


a szép hangzás kicsit más tészta egyébként,az zsebbe nyúlós dolog de kinek mi persze a szép.

én szép hangzásra építkeztem így tudok abban is segíteni ha bele akarsz vágni.

2015. júl. 14. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

Jah ertem olvasgattam en is ezt a bitumen lapot , majd lehetseges h beszerzem

A xsaraba a csomagtartoba szted van gyarilag hatra vezetve kabel a hangszoroknak? Mer ahova ramegy a kalaptarto azon a muanyagon van muanyag racs es a csomagtartora nez befele?!

Es te milyen hangszorokat ajanlanal a 4 ajtoba? Esetleg vmi linket tudnal kuldeni?

Koszi

2015. júl. 15. 19:19
 3/19 dirtboy ***** válasza:

4 ajtóban nem ajánlom,felesleges hátra is hangszóró,vagy ha mégis annyi kell akkor meg úgy is csak gagyibakat vennél mert ha jól gondolom olcsón szeretnéd megúszni.

jobban járnál ha hátra nem vennél hangszórót hanem előre vennél jobb minőségűeket.

attól nem kell félni hogy nem hallatszódik hátul,teljesen jól hallani majd hátul is.


én 16cm-es komponens szettet ajánlanék,ne koaxiálisat vegyél.

ajánlanék hangszórót is mivel nem tudom milyen méretű fér be az ajtódba /mélységét illetően/ és hogy mennyit szánnál rá így nehéz ajánlani bármit is.

írj méretet meg árat és akkor tudok ajánlani.

a komponens szett 15-20tól kezdődik egyébként 16-os méretben.

25től drágábbat meg nem érdemes venni ha fejről lesz hajtva.

2015. júl. 15. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

Akkor sztem is eleg ha az elso ketto ajtoba lesz csere ugyis hallatszik majd hatul is igazad van ..

Meretei: 165/50,5

Arban olyan 15-20 max

2015. júl. 15. 20:15
 5/19 dirtboy ***** válasza:

hú basszus akkor a flat hangszórók közt is laposabbik kell.

nem sok van belőle ilyen ilyen árban.

az alpinenak van egész érzékeny darabja ami be is fér és az árban is benne van

[link]

2015. júl. 15. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 dirtboy ***** válasza:

a magasak elhelyezését illetően mivel olcsóbb szett és titán a magas membránja így valószínű egymás felé fordítva lesz jó elhelyezni nem a füled irányába.

a rácsot is hagyd rajta.

2015. júl. 15. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

Okes kosz az infot!


De szerintem holnap ki szedem es lemerem pontosan h milyen magas maga a hangszoro es maximum milyen melysegut enged berakni aztan jelzek.

Am az autoba gyarilag van a muszerfalba ketto pici magas beepitve az szted milyen lehet ?

2015. júl. 15. 23:07
 8/19 dirtboy ***** válasza:

nem tudom de gyanítom valami olcsó sz art rakta be gyárilag mint minden más hasonló autóba is.

a műszerfal egyébként nem valami jó hely,ha felfelé néz akkor meg pláne.

vagy tükörháromszög vagy A oszlop a jó hely a magas elhelyezésére és vagy feléd nézzen vagy kicsit befelé forgatva,van amelyiknél meg teljesen egymásra nézve a jó.

ez több mindentől függ.

2015. júl. 16. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

Jah felfele nez pont ..


Na lemertem a hangszorot pontosan az atmero az maradt 165mm , de viszont a melysegre vagyis a hangszoro teljes hossza 55mm es ahogy neztem az ajtot par mm-t tud engedni meg befele a melysege

2015. júl. 16. 18:13
 10/19 dirtboy ***** válasza:

le engedett ablaknál mérted igaz?


és a lemez és az ajtópanel közt elfér egy 1cm-es gyűrű?

tehát hogy 1cmrek kintebb kerülne a hangszóró és így mélységben beférne 65mm-is.

2015. júl. 16. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!