Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Szoba levegőjének hűtése...

Szoba levegőjének hűtése ventilátor mögé helyezett jeges palackokkal. Ez valóban működik? (kép)

Figyelt kérdés

Ma találtam egy képet, melyen ventilátor mögé aggatott jéggel teli PET palackok vannak.

Kép: [link]


Állítólag ezzel a "technikával" lehet néhány fokot hűteni a szoba hőmérsékletén.

Ez tényleg működhet, vagy hülyeség? Mert, ha működik,akkor már szedem is össze az üres palackokat és megcsinálom.

Előre is köszi a válaszokat.


2015. júl. 19. 18:00
 1/8 anonim válasza:
100%

elméletileg hidegebb levegőt fog fújni...

arra vigyázz hogy amikor kiolvad akkor a palackokon kívülről meg fog jelenni a viz. izzadni fognak a palackok.

2015. júl. 19. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Akkor meg fogom csinálni :)

Arra ki kell akkor még találnom valamit, hogy a palackokról nehogy bejusson a motorba, vagy a kapcsolókba a víz.

Köszönöm a választ!

2015. júl. 19. 18:19
 3/8 dirtboy ***** válasza:
84%
én próbáltam pár éve ilyet,ettől több flakonnal és nagyobbakkal is de a palackok nem elég hatékonyak,ha ott állsz a ventilátor előtt akkor egy darabig jó de a szoba légterét nem igen fogja hűteni.
2015. júl. 19. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Egy fokkal sem hűtött a szerkezet?

Pedig már betettem a fagyasztóba 4 palacknyi vizet :)

Na mindegy...

2015. júl. 19. 18:45
 5/8 dirtboy ***** válasza:
100%

ha már bent van próbáld ki,ez attól is függ mekkora a szobád légtere,nálam nem használt.

az enyém úgy 47kobméter,most azért nem vonom ki a bútorokat ha nem gond.

2015. júl. 19. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Ok.Még nem vettem ki a palackokat :)

Köszi a választ!

2015. júl. 19. 18:55
 7/8 anonim ***** válasza:

Inkább ezt, palackkal kevésbé hatékony a hűtés https://www.youtube.com/watch?v=ITtlxjvLQis


[link]

2015. júl. 19. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Ez tényleg nem lehet rossz.Azért 4C csökkenés az már elég jó :)

Köszi!

2015. júl. 19. 19:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!