Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Elektronikai célú forrasztások...

Elektronikai célú forrasztásoknál okozhat gondot hosszú távon, ha az (elvileg 2006-tól kötelező) ólommentes forraszanyag, és a régi ólmos fajta keveredik egymással?

Figyelt kérdés
Főleg nyomtatott áramköröknél: matt, "jégvirágos" felület vs. tükörfényes, ólmos :)

2015. júl. 25. 07:44
 1/1 anonim ***** válasza:

Nekem eddig még nem okozott gondot. Sok mindent szoktam javítani, nekem régóta használok ólomenteset is van. Eddig semmi nem ment tönkre forrasztási hibával ezek közül.



[link]


Viszont a legtöbbet ezt a fajta ónt használom, és amíg kapni lehet, maradok is ennél. Egyébként ólommentesből a Stannol vált be a legjobban, már csak az van itthon, ami mentes (egész jól fut ez is, csak magasabb hőmérséklet kell neki,ezért használom kevesebbet). ebből van 1-es és 1,5-ös, 1-1kg-s bund, a rosin flux-ból pedig 0.5, 0.8, és 1-es, ezek is 1kg-os bundok.


A rosin-ból még van egy-egy bontatlan tartalék is, szóval egy jó darabig nem igen kell ónt vegyek, mert annyit nem forrasztok :D



Egyébként talán a legrégebbi kevert forrasztásom egy orion tv sorkimenője. Azt ólommentessel forrasztottam újra még valamikor 2005-ben. Azért emlékszek rá, mert az volt az első ismerkedésem az ólommentessel. Egy nagyon rossz ónt használtam, alig akart futni, de végül sikerült megtaknyolnom, de nem vagyok rá büszke. Azóta is napi használatban van a tv és kutyabaja.

2015. júl. 25. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!