Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Hogyan lehet eltüntetni a...

Hogyan lehet eltüntetni a nyáklemezről a sokszori forrasztgatás/javítgatás nyomait?

Figyelt kérdés
Vagy legalább enyhíteni a látványt, ha úgy néz ki, mint ami megégett.
2015. júl. 28. 22:28
 1/7 anonim ***** válasza:

Ha a sok ón zavar, azt kiforrasztó szalaggal le tudod szívatni a felületről.

[link]

2015. júl. 28. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 PéterPálka ***** válasza:

Hozzáértő elöl sehogy se tudod eltüntetni.

Normál javítástól nem éghet meg a panel.

Nem lehet, hogy csak a sötét gyanta látszik?

2015. júl. 29. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nem az ónnal van a gond. Jó fényviszonyok között készült képet nem láttam. Készülök venni egy videokártyát, amit elvileg a gyártó javított. Elképzelhető, hogy "égés nyom" alatt a panelra került gyantaréteget érti az eladó. Ha valóban az, mivel tudom eltávolítani úgy, hogy a kártya biztosan ne sérüljön?
2015. júl. 29. 00:33
 4/7 anonim ***** válasza:
A gyártó által javított kártyán nincs sem égés, sem gyanta vagy bármilyen folyasztószer nyoma. Ez inkább a sufnibsn javított kártyák jellemzője, jobb, ha keresel másikat.
2015. júl. 29. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 PéterPálka ***** válasza:

Gyanús nekem ez a "gyártó által javított" dolog.

Ki az eladó? Cég vagy magán ember? Milyen árú a kártya, átlagos, vagy nagyon drága?

Ha magán ember az eladó, akkor felejt el, mert ez csak rábeszélős duma.

Ha cég, akkor az a kérdés, hogy mennyi garanciát vállal rá. Valamint mennyivel adja olcsóbban mint egy nem javítottat.

Ha nem adja legalább 25-30%-al olcsóbban, akkor ne vedd meg.

Ha ugyanannyi garanciát vállal rá mint egy nem javítottra, akkor megveheted, de a számlán és a garancia papíron is mindenképpen szerepeljen, hogy gyárilag javított a kártya, és hol milyen nyoma van ennek.

Így ha mégis gond van vele, nem mondhatják, hogy te piszkáltad.

Átlagos árú kártyát biztosan nem javít a gyártó, mert többe kerülne visszajuttatni hozzá, mint újat venni, továbbá a gyártónak is többe kerül a javítás mint egy új előállítása.

Ha nagyon drága, szerintem akkor sem a gyártó javította, hanem valami erre beállt kisvállalkozás. Mivel nincs megfelelő felszereltsége, így nyoma maradt a javításnak.

Persze ettől még lehet jó az a kártya.

Azt is tudni kellene, hogy milyen alkatrészt javított aminek ilyen nyoma van. Ha pl. BGA tokozású IC-t cserélt, akkor én nem venném meg.

2015. júl. 29. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Az eladó szerintem lényegtelen, egy magánszemélyhez garanciális a kártya, aki azt állítja, hogy a gyártóhoz küldi vissza a kártyákat garanciáztatni, mégis a gpu túloldalán található ez az elszíneződött rész, tehát valószínűleg szakszerűtlenül BGA-ztál a kártyát (és semmiképpen sem a gyártó). A videokártya jelenlegi tulajdonosa egyébként nagyon rendes, együtt próbálunk rájönni, mi is történhetett a kártyával. Egyébként egy R9 270x-ről van szó.
2015. júl. 31. 12:47
 7/7 anonim ***** válasza:

Ha a nyáklap megégett, akkor egyértelmű, hogy nem a gáyr javította. Egyébként valóban nem is nagyon foglalkoznak vele, GPU-t biztosan nem forrasztanak újra. Hibás ventilátort már cseréltek nekem VGA-n, de amikor a gpu kezdett el csíkozni, újat kaptam, vadiúj bontatlan dobozban.



Itt valaki megpróbálta javítani, a legvalószínűbb, hogy csak simán hőlégfúvóval rámelegítettek a gpu-ra, rendbe jött, és gyorsan elakarják passzolni.

2015. júl. 31. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!