Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Egy klímaberendezés ( nem...

Egy klímaberendezés ( nem mobil) le tud egyszerre több szobát hűteni rendesen? Meg lehet valahogy oldani?

Figyelt kérdés
Például 2 szomszédos tetőtéri szobát le tud hűteni?Meg lehet oldani úgy? 2 darab 10-16 négyzetméteres szobáról lenne szó
2015. aug. 8. 01:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Ez a kérdés engem is érdekel, klímánk még nincs, de ha lesz, egy lesz fent és egy lent.

Gondolom, kicsit sem mindegy, hogy egymásba nyílnak vagy sem, nálunk szemben vannak az ajtók, köztük egy keskeny helyiséggel, ami egy légtérben van még az alsó szinttel is, szerintem ez elég tipikus tetőtérben. A levegő nagyon szépen keveredik nyitott ajtók mellett, nem tökéletes, de azért nem tud egy meggyőző különbség megmaradni (az alsó szinttel már nem tud eléggé elkeveredni, a meleg levegő felszáll). Múlt télen nem volt elég fűtőegység, párátlanító gép főleg csak egy van és sokszor egynek tekintettem a két szobát, pedig még csak nem is szomszédosak. Volt, hogy napokig nem volt fűtés a szobámban (igaz, az én szobám kap több napot, de az télen azért tipikusan nem olyan jelentős), de a másikban igen s elkeveredett a levegő. Ha az egyik szoba nagyon meleg volt a másikhoz képest s úgy nyitottuk össze, akkor is egész hamar kiegyenlítődött a hőmérséklet. Nem tökéletesen, persze, maradt egy kis különbség, de biztos vagyok benne, hogy a klímából elég lesz egy szintenként. Viszont itt nagyon jó a szigetelés, tehát sokkal kevésbé tud hatni a külső hőmérséklet, ez nyilván egy fontos tényező. Ahogy a nagy hőtároló tömeg is jól jön. Ha hosszú idő után (hogy a szobában levő hőtároló tömeg is lehűljön) meg is szűnik a két szoba összekötése, akkor is van egy remek, hűtött tömeg, ami egy ideig ellenáll a melegnek s a szobai levegő külső hőmérséklet miatti melegedését erősen visszafogja. Klíma nélkül is érzem a jótékony hatását télen-nyáron.


Hogy egy tipikusabb tetőtérben elég-e egy klíma, azt már nem tudom extrapolálni (főleg, hogy sok ismeretlen tényező van), valamit mindenképpen segít mindkét szobán, s ahol a klíma hűt, az a szoba mindenképpen hidegebb lesz, de hogy ez elégséges lesz-e...

2015. aug. 8. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Igen, egy darab klíma amennyiben a teljesítménye elegendő, és megvan a megfelelő átjárás a helységek között (semmi nem akadályozza a légmozgást), akkor képes több helységet is lehűteni.


Amúgy megoldás lehet az is, hogy léteznek olyan klímák amiknek 1db kültéri egységük van, de több beltérit lehet rájuk kötni, bár az áruk közel ugyanannyi, mintha veszel 2db klímát.

2015. aug. 8. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Egyébként úgy képzeljétek el, mint a fűtést. Egy fűtőtesttel is be lehet fűteni több helységet, csak időbe telik, mire a másik is felmelegszik, és a komfort érzet sem feltéten lesz jó, mert eltér a két helység hőmérséklete.
2015. aug. 8. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
ne a legkisebb 2,5kW.ost, hanem 3,5kW-ost válassz, azzal már inkább megoldható. Ha egybe nyílik a két szoba, nincs gond. ha van köztük valami kis közlekedő, még talán úgy is jó, mást nem állíts a két ajtó közé egy ventilátort.
2015. aug. 9. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a tetőtér összesen kb. 60 m2 és egy klímával hűtöm. Gree Comfort plus 3,5 Kw a klíma. A folyosóra van téve és a folyosón kívűl 3 szobát hűt. Lehetőleg minél magasabbra fújja a hideg levegőt és az ajtók nyitva legyenek. Azoknak a helyiségeknek, amiket felesleges hűteni csukni kell az ajtaját (pl. fürdő, szárító, szerelvényhelyiség). Nálunk 25 fokra van állítva és a klímához közeli (1,5-2 m) szobákban így van 26 fok, a 3. szoba ajtaja 4 m-re van és ott 27 fok van. Valamennyi hideg levegő a lépcsőn is lecsorog. Több klímás is nézte volt aki, mind a 3 szobához vetetett volna velem egy 2,5 KW klímát, de borzasztó összegek jöttek ki. Aztán az egyik ismerősöm ajánlott egy klímást. Ő eljött hümmögött a felvetésemre, hogy lehetőleg minél olcsóbban jöjjön ki. Akkor mondta, hogy egy 3,5 KW-al is meg lehet oldani, de kell 1 nap mire lehűti a megfelelő hőmérsékletre az összes helyiséget. Aztán méregetett, nézegett és kijelölt egy falszakaszt, hogy itt lenne a legmegfelelőbb az elhelyezés, de lehetőleg japán, vagy LG klíma kell. Az olcsó szarokat felejtsük el. Aztán még a Gree-t vetette fel. Ezt aránylag olcsón megtudtuk venni 5 év garival.

Nekünk bevált, de tavasszal szeretnénk a földszintre is venni egy klímát. Ja és max. fogyasztása 1150 w, de általában a legalacsonyabb fokozatban megy, ami 300 w.

2015. aug. 17. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!:)

Utolsó, külön neked is:)


Tényleg 300-1100 wattot eszik úgy neked?:O

Azt hittem hogy minimum 3kw-ot eszik 1-2 szoba lehűtésénél:O

2015. aug. 17. 11:17
 7/11 anonim ***** válasza:
Nagy melegben (35 fok) fél gőzön megy kb. 700 W. Amikor csak 30 fok van akkor alacsony szinten, 300 W max. 500. Onnan tudom, hogy 4 fokozatban kapcsol és minden fokozathoz megadták a kb. fogyasztási szintet. Az biztos, hogy valóban nem zabál annyit ez az inverteres, mint az on-off-os. Nagyon fontos, hogy inverterest vegyél! Nekem automatára van állítva és maga kapcsolgatja magán a hűtési fokozatokat, de nem hirtelen, hanem szépen lassan. Nagyon csendes. Engem 4 évig győzködött a feleségem, hogy vegyünk és leginkább a fogyasztása miatt nem akartam venni. Viszont kellemesen csalódtam benne, tényleg nem zabál annyit mit mondják. Lehet ebben benne van az is, hogy azért nem noname és a rajta lévő fogyasztás a valós adatokat mutassa.
2015. aug. 17. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Nekem ez van [link]

A klímás azt mondta lényeges a gyártó, inverteres legyen, az energiaosztály, SEER/SCOP, a légszállítás. Ennek 680 m3 ír. Egyébként az egyik oldalon ez éppen akciós és 141000 Ft.-ért árulják. Nekem a japánokat javasolta, az LG-t, Gree-t, a samsungot (bár azt mondta ezekkel mostanában előfordulnak problémák), orion, aeg, meg hasonlóakat nem. Legfőbb érve az volt, hogy ezeknek nincs klíma gyáruk és leginkább a gree, vagy a midea gyárakban gyártatják, vagy egyéb noname kínai gyárakban. Jók lehetnek ezek is, de az alkatrész ellátásukkal van a legnagyobb probléma!!!

2015. aug. 17. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Kétértelmű voltam, a Samsung bizonyos típusaival akadnak problémák, de nem rossz a samsung sem.
2015. aug. 17. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 kovács atti válasza:
samsung dél koreai ,nem japán
2016. jún. 5. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!